Strojar/strojarka atk  HZZ OGLAS

Poslodavac:
VARTEKS varaždinska tekstilna industrija d.d.
Mjesto rada:
Varaždin
Rok prijave:
20.05.2024.

Mjesto rada:
VARAŽDIN, VARAŽDINSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Srednja škola 3 godine
Srednja škola 4 godine
Radno iskustvo:
2 godine
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; novootvoreni poslovi
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Prijevoz:
Djelomično
Kontakt:
Ostale informacije:
Opis posla: Prima radni zadatak od Smjenovođe ili Voditelja kotlovnice
Prima izvještaj o stanju i ispravnosti kotlovskog postrojenja od prethodne smjene
Po primitku smjene rukovodi radom parnog kotla i procesom proizvodnje vodene pare
Odgovoran je za pravilnu primjenu tehničkih propisa u radu parnog kotla prema zakonu o upotrebi parnih kotlova i posuda pod pritiskom, pregrijača pare i zagrijača vode, prema IPK RH i sprovodi njihova uputstva
Kontinuirano prati tehničku ispravnost postrojenja
Neprekidno vrši nadzor nad radom parnog kotla, svaki sat upisuje u protokol kotlovskog postrojenja sve vrijednosti instrumenata na komandnoj ploči kotla
U slučaju kvara na kojem od automatiziranih sklopova kotla, strojar ATK-a dužan je vršiti ručnom regulacijom rad tog sklopa po potrebi do obustave rada kotla ili do otklanjanja kvara
Za vrijeme remonta postrojenja ili u vremenu obustave pogona strojar ATK-a je uključen u radove održavanja postrojenja Kotlovnice
Odgovoran je prema IPK RH i sprovodi njihova uputstva i odluke
Kod puštanja parnog kotla u rad ručno otvara ventil plina, regulira protok zraka, napojne vode, kotlovske vode, pare iz kotla te pare prema proizvodnim pogonima
Nakon što ručnom regulacijom postigne radne parametre kotla, kotao prebacuje u automatski režim rada
Odgovoran je i vodi brigu o provođenju mjera Zaštite na radu kao i poštivanje istih
Odgovoran je za provođenje mjera zaštite okoliša
Odgovoran je za zaštitu ljudi, imovine i zaštitu od požara
Radi i ostale poslove po nalogu neposrednog rukovoditelja
Odaziva se pozivu u slučaju izvanrednih situacija
Mjesto rada Varteks d.d.

Radom na ovoj poziciji imate mogućnost stjecanja značajnog radnog iskustva u velikom poslovnom sustavu, mogućnost edukacije i dodatnog usavršavanja u struci. Uvjeti i poželjan profil kandidata/kinja: SSS – završena srednja škola strojarskog smjera i položen ATK ispit
minimalno 2 godine radnog iskustva na strojarskim poslovima.

Pošaljite nam Vašu prijavu i životopis (s naznakom za radno mjesto: Strojar ATK) do 20. svibnja 2024. na [email protected]
Hvala Vam na prijavi. Posjetite nas i na www.varteks.com Kontaktirat ćemo samo kandidate/kinje koji/e uđu u uži izbor.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
140961253
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje