Savjetnik / savjetnica za promet  HZZ OGLAS

Mjesto rada:
Rijeka
Rok prijave:
04.04.2024.

Mjesto rada:
RIJEKA, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo:
3 godine
Vrsta zaposlenja:
Na neodređeno; upražnjeni poslovi
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Prijevoz:
U cijelosti
Poslodavac:
GRAD RIJEKA
Kontakt:
pisana zamolba: Trpimirova 2, 51000 Rijeka
Ostale informacije:
Opis poslova: vodi i rješava upravni postupak iz nadležnosti Pododsjeka, utvrđuje posebne prometne uvjete za građenje objekata kod izdavanja lokacijskih dozvola i građevinskih dozvola prema odredbama zakona i posebnih propisa, sudjeluje u postupku sustava e-dozvola, izdaje prometne suglasnosti na projekte za izgradnju važnijih cestovnih objekata i garaža te sudjeluje u radu povjerenstva za tehnički pregled građevina
obavlja stručnu obradu projekata za uređenje prometa, provodi upravni postupak i izdaje odobrenja za provedbu novih i izmjenu postojećih prometnih rješenja, vodi postupak izdavanja odobrenja za postavljanje fizičkih prepreka uz opasna mjesta na cestama, prometovanje vozila opskrbe i uvjete prometovanja vozila u pješačkim zonama
sudjeluje u radu trgovačkih i komunalnih društava i proračunskih korisnika u području djelatnosti Odsjeka, koordinira projektni tim i sudjeluje u izradi projekata od značaja za unapređenje prometnog sustava i sustava javnog gradskog prijevoza na području Grada, sudjeluje sa strane Grada u zajedničkim projektima komunalnih i trgovačkih društava iz nadležnosti Pododsjeka, surađuje sa službenicima iz drugih unutarnjih ustrojstvenih jedinica Upravnog odjela nadležnim za poslove prometa te mjesnim odborima u području poslova prometa, rješava prijedloge stranaka za izmjenu režima prometa i izdaje suglasnosti za otvaranje kolnih priključaka na ceste i javno prometne površine
prati stručnu literaturu i propise iz područja prometa i sudjeluje u izradi prijedloga odluka i drugih akata iz područja prometa iz nadležnosti Odjela
sudjeluje u postupku donošenja urbanističkih planova u dijelu koji se odnosi na cestovni promet te koordinira i prati programe nadležnih tijela za ceste, usklađuje programe održavanja prometnica u zimskim uvjetima te obavlja i druge poslove koje mu povjeri voditelj Pododsjeka, voditelj Odsjeka i pročelnik
Stručni uvjeti: završen sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij ili stručni diplomski studij prometne ili građevinske struke
najmanje tri godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima
poznavanje rada na računalu
položen državni ispit
Uz prijavu na natječaj, kandidati su dužni priložiti: životopis,
dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku domovnice ili osobne iskaznice),
dokaz o stručnoj spremi (presliku diplome o stečenoj visokoj stručnoj spremi); kandidati koji su stručnu spremu stekli u inozemstvu trebaju priložiti rješenje o nostrifikaciji odnosno priznavanju inozemne kvalifikacije iz kojega je vidljivo koji je to stupanj i razina obrazovanja i s kojim je stupnjem odnosno razinom obrazovanja to u Republici Hrvatskoj izjednačeno
presliku svjedodžbe o položenom državnom ispitu (ukoliko kandidati imaju položen državni ispit),
dokaz o ukupnom radnom iskustvu (ispis elektroničkog zapisa o radno pravnom statusu ili e-radna knjižica koja se vodi pri Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje) koji između ostalih podataka, mora sadržavati i podatke o poslodavcu, početku i prestanku osiguranja, stvarnoj i potrebnoj stručnoj spremi, radnom vremenu i trajanju staža osiguranja
dokaz o radnom iskustvu ostvarenom na odgovarajućim poslovima u trajanju od najmanje tri godine; dokaz treba sadržavati vrstu poslova koju je kandidat obavljao, vrstu stručne spreme tih poslova i razdoblje u kojem je obavljao te poslove (preslika ugovora, rješenja ili potvrde poslodavca), a koje je evidentirano u elektroničkom zapisu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
uvjerenje suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od tri mjeseca),
vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (izjavu nije potrebno ovjeravati).
Pored stručnih uvjeta za prijam u službu, kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u službu utvrđene člankom 12. Zakona (punoljetnost, zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima te hrvatsko državljanstvo). U službu ne mogu biti primljene osobe za koje postoje zapreke iz članka 15. i 16. Zakona. Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola. Izrazi koji se koriste u ovom tekstu natječaja, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na muški i ženski rod. Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Osoba koja se u prijavi pozove na to pravo obvezna je priložiti odgovarajuće isprave kao dokaz o statusu te druge dokaze sukladno posebnom zakonu kojim je određeno to pravo. Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17, 98/19 i 84/21), dužna je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta natječaja, dostaviti i dokaze iz članka 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju objavljeni su na sljedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-u-drzavnoj-sluzbi/843 . Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 47. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj 84/21), dužna je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta natječaja, dostaviti i dokaze iz članka 49. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju objavljeni su na sljedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-u-drzavnoj-sluzbi/843 . Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/8 i 32/20), dužna je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta natječaja, dostaviti i dokaz o invaliditetu (javnu ispravu o invaliditetu na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom) te akt iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.). Za kandidate prijavljene na natječaj koji su dostavili potpune prijave na natječaj i koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja, provest će se prethodna provjera znanja i sposobnosti. Ako kandidat ne pristupi prethodnoj provjeri znanja i sposobnosti, smatrat će se da je povukao prijavu na natječaj. Opis poslova, podaci o plaći radnog mjesta, način obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, područje provjere te pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za tu provjeru objavit će se na web stranici (www.rijeka.hr) i oglasnoj ploči Grada Rijeke (prizemlje Titov trg 3). Na istoj web stranici i oglasnoj ploči bit će objavljeno i vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, i to najmanje pet dana prije održavanja provjere. Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja izabrani kandidat po obavijesti o izboru, a prije donošenja rješenja o prijmu u službu. Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta, dostavljaju se u roku od osam dana od objave javnog natječaja u „Narodnim novinama“, na adresu: Grad Rijeka, Upravni odjel za opće poslove, Odsjek za ljudske resurse, 51000 Rijeka, Trpimirova 2. Prijave se mogu dostaviti i osobno u Pisarnicu Grada Rijeke na adresi Titov trg 3. Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u ovom natječaju. Osoba koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz ovog natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj i njezina se prijava neće razmatrati. Osobi koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja, dostavit će se o tome pisana obavijest. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku. Podatke o plaći radnog mjesta, načinu obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, području provjere te pravnim i drugim izvori za pripremanje kandidata za tu provjeru možete pronaći na sljedećem linku: https://www.rijeka.hr/gradska-uprava/natjecaji-2/natjecaji-za-zaposljavanje/
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
142102528
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje