Samostalni računovođa (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
31.01.2019.

Osnivači Proficija jedni su od prvih američkih investitora u Hrvatskoj. Od početka aktivno podupiremo sveukupni prijelaz na tržišnu ekonomiju pružajući tada oskudne financijske i upravljačke resurse. Ostvarujemo dugoročni rast vrijednosti za naše dioničare te istovremeno pozitivno utječemo na naše korisnike, zaposlenike i zajednice u koje ulažemo. Naši su napori usmjereni na izgradnju diverzificiranog portfelja jedinstvenih srednje velikih turističkih projekata i ulaganja poduzetničkog (venture) kapitala.

Kompanije u koje ulažemo potičemo da neprestano propituju postojeće prakse i testiraju inovativne koncepte u nastojanju da stvore novu vrijednost. Proficijeva ulaganja u turizam nastoje se izdvojiti iz uobičajene turističke ponude. Posjedujemo nekoliko nekretnina na jedinstvenim lokacijama na hrvatskoj obali, počevši od boutique hotela pa sve do all-inclusive ekološkog turističkog naselja, razvijamo pomno promišljene koncepte koji osiguravaju sklad s okruženjem.

Poslodavac: PROFICIO d.d., Zagreb, Draškovićeva 12
Mjesto rada: Zagreb, Draškovićeva 12
Potrebna stručna sprema: SSS/VŠS/VSS
Početak rada: Odmah/Najranije moguće
Kontakt e-mail adresa: [email protected]
Potrebne godine iskustva: Minimalno 2
Rok prijave: 31.01.2019.

Opis posla:
Tražimo osobu s iskustvom i vještinama potrebnim za vođenje računovodstva društva u sektoru turizma, izradi svih redovnih mjesečnih, kvartalnih i godišnjih financijskih i poreznih izvješća, suradnji s revizorom pri izradi revidiranih financijskih izvještaja, izradi izvješća za poslovodstvo, te druga iskustva i vještine potrebne za općenito i samostalno vođenje odjela računovodstva.

Specifikacija posla:
  • Samostalno vođenje knjigovodstvenih i računovodstvenih poslova:
  • Izrada statističkih, godišnjih, i PDV izvješća
  • Nadgledanje računovodstvenih obaveza i poreza
  • Obrada svih poslovnih događaja u financijskom računovodstvu
  • Sastavljanje mjesečnih, tromjesečnih i godišnjih izvješća
  • Knjiženja u glavnoj knjizi
  • Izrada bilanci, računa dobiti i gubitka i vođenje glavne knjige
  • Izrada periodičnih obračuna i završnog računa
  • Obračun poreza, plaća i honorara
  • Usklada/ kontrola robno-materijalnog i financijskog računovodstva
  • Organizacija, usklada i kontrola provedenih inventura (bar, kuhinja, recepcija)
  • Salda konti kupaca i dobavljača
  • Sudjelovanje u cjelokupnom procesu revizije
  • Izrada izvješća za HNB
  • Ostalo po nalogu poslodavca
Iskustvo:
  • Iskustvo i vještine nužne za samostalno vođenje cjelokupnog procesa računovodstva (financijsko, kadrovsko, materijalno, OS, porezi ...)
  • Iskustvo i vještine u suradnji s revizorom na izradi godišnjih financijskih izvještaja
  • Poželjno iskustvo rada u Diventa računovodstvenom software-u ili slično
  • Poznavanje i iskustvo u korištenju Excel-a
  • Poželjno znanje engleskog jezika
Ostali uvjeti:
  • Razumijevanje financija
  • Šire znanje iz područja računovodstvenih poslova
  • Poznavanje i praćenje svih poreznih i ostalih propisa vezanih uz poslovanje
  • Dobro poznavanje HSFI
  • Samostalnost pri izradi financijskih izvješća
  • Sklonost timskom radu
  • Ustrajnost, dinamičnost i komunikativnost
  • Pouzdanost, predanost i točnost u poslu
  • Analitičan i organiziran pristup poslu

Vaše ponude sa životopisima molimo pošaljite najkasnije do 31.01.2019. brzom prijavom.