Računovođa (m/ž)

Mjesto rada:
Sesvetski Kraljevec
Rok prijave:
10.07.2022.

O poslu

Opis radnog mjesta:
PIA Automation je globalna grupacija u sklopu koje posluje devet tvrtki koje nude visokokvalitetna rješenja u automatizaciji. PIA razvija i proizvodi prilagođene sustave za montažu, mjerenje i ispitivanje za automobilsku industriju (posebno pogonske sustave, e-mobilnost i baterije), industriju široke potrošnje te zdravstvenu industriju i održivu energiju. Usluge tvrtke kreću se u rasponu od radnih stanica za ručno sklapanje do potpuno automatiziranih proizvodnih linija.

U skladu s napretkom tvrtke na globalnom tržištu, želimo proširiti naš tim.

Opis posla:

- samostalno obavljanje svih računovodstveno - knjigovodstvenih poslova
- kontrola, unos i knjiženje poslovne dokumentacije, osobito ulaznih računa za primljeni materijal i robu, te troškove društva
- izrada izlaznih računa, kontrola i kompletiranje prateće dokumentacije, te knjiženje
- praćenje, kontrola i obračun putnih naloga
- praćenje i knjiženje aktivnih i pasivnih vremenskih razgraničenja
- mjesečni obračun PDV-a, PDV-S, PDV-ZP, PDV-PPO
- robno/materijalno knjigovodstvo, kontrola i usklada stanja
- vođenje registra sitnog inventara
- vođenje registra osnovnih sredstava, obračun amortizacije i knjiženje, godišnji popis i usklada
- samostalno obavljanje računovodstvenih aktivnosti vezanih uz transakcije s inozemnim i domaćim kupcima i dobavljačima u skladu sa zakonima, računovodstvenim principima, standardima i internim uputama
- redovno praćenje platnog prometa i realizacije naplate
- aktivna suradnja s klijentima tvrtke, poreznom upravom, bankama i svim relevantnim institucijama
- praćenje i implementiranje stručnih i zakonskih promjena iz svog djelokruga odgovornosti
Posebne pogodnosti:
Što nudimo:
- individualni planovi razvoja i podrška putem interne i eksterne edukacije te mogućnosti razvoja (PIA Academy)
- rad u internacionalnom okruženju
- razni benefiti poput dodatnih dana godišnjeg odmora, troškovi prijevoza i prehrane, božićnica, uskrsnica, dar za djecu
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti:
- minimalno 1 godina radnog iskustva u računovodstvenim poslovima, a prednost je iskustvo rada s međunarodnim klijentima
- korištenje MS Office paketa, nužno je dobro znanje rada u Excelu
- aktivno služenje na poslovnoj razini engleskim jezikom u govoru i pismu
- samoinicijativnost u radu i rješavanju problema
- sposobnost određivanja prioriteta tijekom rada
- točnost, ažurnost, sistematičnost i odgovornost u obavljanju radnih zadataka

Prednosti:
- iskustvo rada sa softwareom NAVISION
- iskustvo rada u proizvodnom društvu
- dobro poznavanje njemačkog jezika u govoru i pismu
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
jedna godina