Osobni asistent/osobna asistentica  HZZ OGLAS

Broj traženih radnika:
20
Razina obrazovanja:
Završena osnovna škola
Srednja škola 3 godine
Srednja škola 4 godine
Viša ili prvostupanjska
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; povećan opseg posla
mogućnost zaposlenja osobe sa invaliditetom
mogućnost zapošljavanja umirovljenika
Radno vrijeme:
20 sati tjedno
Smještaj:
Nema smještaja
Prijevoz:
U cijelosti
Kontakt:
pisana zamolba: Jelene Babić 18, Petrinja
e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:
Natječaj za radno mjesto osobni asistent
Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije raspisuje natječaj za radno mjesto osobni asistent.
Osobni asistenti se zapošljavaju na puno i nepuno radno vrijeme.

Uvjeti za osobnog asistenta:
Osobni asistent mora biti punoljetna zdravstveno sposobna osoba koja ima završen program obrazovanja odraslih (osposobljavanja) za osobnog asistenta i: najmanje razinu obrazovanja 4.1 ili 4.2 Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (u daljnjem tekstu: HKO) ili
najmanje razinu obrazovanja 1 HKO-a i završen program za stjecanje odgovarajuće kvalifikacije ili skupova ishoda učenja za zanimanje njegovatelj.
Na natječaj se mogu prijaviti i kandidati bez položenog tečaja za osobnog asistenta ili njegovatelja, pod uvjetom da isti polože. Iznimno, osobni asistent može biti osoba koja ne ispunjava uvjet završenog programa obrazovanja odraslih (osposobljavanja) za osobnog asistenta ako je do dana stupanja na snagu Zakona o osobnoj asistenciji završila edukaciju za osobnog asistenta u trajanju od najmanje deset sati i ispunjava ostale uvjete za osobnog asistenta propisane Zakonom.
Uvjet za zapošljavanje je nepostojanje zapreke iz čl. 261. Zakona o socijalnoj skrbi (NN18/22, 46/22, 119/22 i 71/23).
Opis poslova osobnog asistenta je pružati pomoć osobama s invaliditetom:
- pri osobnoj higijeni korisnika,
- pri održavanju higijene stambenog prostora korisnika,
- u kućanskim poslovima,
- u aktivnostima svakodnevnog života ovisno o fizičkim potrebama korisnika,
- u socijalnim aktivnostima korisnika,
- obavljanje administrativnih poslova.

Kandidati trebaju dostaviti: prijavu/molbu,
životopis,
uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak, ne stariji od 30 dana,
dokaz o završenom obrazovanju ili uvjerenje o završenom osposobljavanju za osobnog asistenta ili njegovatelja,
presliku osobne iskaznice
potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o radnom stažu.
Prije sklapanja Ugovora o radu, odabrani kandidati trebaju dostaviti uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti (liječnički pregled na medicini rada).
Po dostavljenom Uvjerenju o zdravstvenoj sposobnosti, poslodavac će sklopiti ugovor s kandidatima koji zadovoljavaju uvjete propisane natječajem.
Odlukom o rasporedu na radno mjesto će biti definirani sati usluge osobne asistencije kod korisnika, te mjesto rada na području Sisačko-moslavačke županije.
Što nudimo: mogućnost zapošljavanja na neodređeno vrijeme,
punu naknadu troškova prijevoza u visini mjesečne karte.

Kandidati dostavljaju svoju prijavu s dokumentaciju putem:
- redovne pošte ili osobno na adresu:
Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije
Jelene Babić 18, 44250 Petrinja
ili
- elektroničke pošte na: [email protected]

Prijave se zaprimaju najkasnije do 30. ožujka 2024. godine.
Podnošenjem prijave na natječaj, kandidati za natječaj su izričito suglasni da Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati osobne podatke kandidata u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno odredbama Zakona o zaštiti osobnih podataka (NN br. 106/12 – pročišćen tekst) i Opće uredbe EU 2016/679.
Dostavom natječajne dokumentacije smatra se pristankom na obradu osobnih podataka. Svaki kandidat može u bilo kojem trenutku iskoristiti svoje pravo te u cijelosti iii djelomično povući dopuštenje za korištenje osobnih podataka.
Kandidati koji podnesu pravovremenu i urednu prijavu, te ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja mogu biti pozvani na razgovor i provjeru znanja, sposobnosti i vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta.
Nepotpune prijave ili one dostavljene nakon isteka roka natječaja, neće biti uzete u razmatranje.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
141232320
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje