Njegovatelj/njegovateljica  HZZ OGLAS

DOM ZA STARIJE OSOBE 'MALI KARTEC' KRK
Mjesto rada:
Krk
Rok prijave:
05.04.2024.

Mjesto rada:
KRK, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
2
Razina obrazovanja:
Završena osnovna škola
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; povećan opseg posla
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Prijevoz:
U cijelosti
Kontakt:
osobni dolazak: LINA BOLMARČIĆA 1
pisana zamolba: Lina Bolmarčića 1
Ostale informacije:
Opis posla:
1. obavlja opću njegu korisnika, brine o njegovom izgledu i higijeni njegove okoline (održavanje osobe higijene, kupanje nepokretnih i teško pokretnih korisnika, šišanje i brijanje korisnika, rezanje noktiju, higijena kreveta, noćnih ormarića, ormara, osobnog rublja i odjeće i obuće korisnika); 2. obavlja njegu korisnika prema pravilima struke i uputama neposrednog rukovoditelja i medicinske sestre; 3. provodi postupak s preminulim korisnikom (higijena i oblačenje); 4. sudjeluje u podjeli obroka i hranjenju korisnika, servira i kupi suđe, pere bijelo suđe u čajnoj kuhinji, sudjeluje u procesu smještaja korisnika i pomaže im u privikavanju na novu sredinu; 5. pomaže teško pokretnim korisnicima u kretanju, oblačenju i ostalim svakodnevnim aktivnostima; 6. sudjeluje u provođenju timskog djela aktivnosti u okviru radno – okupacijske terapije; 7. sudjeluje u organiziranim edukacijama unutar Doma 8. prati korisnike na specijalističke preglede; 9. prikuplja, popisuje i predaje zajedničku robu korisnika kao i ostalu posteljinu odjela na pranje; 10. redovito unosi podatke u odgovarajuće očevidnike i računalne programe koje koristi Dom (Dogma i dr.); 11. materijalno je odgovorna za sredstva rada i inventar Doma, te imovinu korisnika s kojom radi; 12. u svom radu postupa sukladno pravilima struke, općim aktima Doma, protokolima postupanja u Domu, nalozima ravnatelja ili neposrednog rukovoditelja. Na temelju članka 4. stavka 2. Pravilnika o radu Doma „Mali Kartec“, raspisuje se NATJEČAJ za prijam radnika u radni odnos na određeno vrijeme, za radna mjesta: njegovateljica/njegovatelj Njegovateljica/njegovatelj 1 izvršitelj za rad u Domu (lokacija Krk).
Uvjeti: završeno osnovnoškolsko obrazovanje (NKV), i tečaj za njegu (PKV)
nepostojanje zapreke iz članka 213. stavka 1. Zakona o socijalnoj skrbi.
Uz vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj kandidati trebaju priložiti: svjedodžbu ili potvrdu o završenom školovanju (kao dokaz da kandidat ima završeno najmanje osnovnoškolsko obrazovanje),
uvjerenje ili potvrdu ovlaštene institucije o završenom osposobljavanju za poslove njegovateljica ( kao dokaz da kandidat ima položen tečaj za njegu PKV),
životopis (vlastoručno potpisan).
Napomena: dokaz da kod pojedinog kandidata ne postoji zapreka iz članka 213. stavka 1. Zakona o socijalnoj skrbi pribavit će po službenoj dužnosti poslodavac. Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti, moraju se u prijavi pozvati na to pravo i imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17), pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1. – 3. Zakona da uz prijavu na natječaj dostave dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona. Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843. Prijave na natječaj s pripadajućom dokumentacijom za gore navedena radna mjesta podnose se na adresu: Dom za starije osobe „Mali Kartec“ Krk, L. Bolmarčića 1, 51500 Krk, s naznakom „natječaj za njegovateljica-njegovatelj“ ne otvaraj, Rok prijave na natječaj teče trideset (30) dana od dana objave natječaja na stranicama HZZ-a. Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati. Kandidati mogu dokaze o ispunjavanju natječajnih uvjeta dostaviti u obliku neovjerenih preslika, a poslodavac može naknadno tražiti dostavu originala na uvid. Poslodavac može, po vlastitom izboru, s pojedinim ili svim kandidatima koji ispunjavaju natječajne uvjete obaviti razgovor. U slučaju da se pozvani kandidat ne odazove na razgovor, smatrat će se da je odustao od svoje prijave, a sa istom će se postupati kao da nije niti podnesena. Kandidati će biti obaviješteni o izboru u roku od 30 dana od isteka roka za podnošenje prijava, dostavom obavijesti o izboru svim kandidatima. Vezano uz zaštitu osobnih podataka, poslodavac ovim obavještava sve kandidate da će njihove osobne podatke (ime i prezime, OIB i adresu) koristiti isključivo u svrhu provedbe natječaja (tj. dostave obavijesti o izboru kandidata s kojim će se zasnovati radni odnos). Smatrat će se da je kandidat podnošenjem prijave na natječaj dao privolu za raspolaganje njegovim osobnim podacima na navedeni način i u navedenu svrhu. Izrazi koji se koriste u ovom Natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski rod.
Mogućnost stalnog zaposlenja
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
141702317
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje