Gerontodomaćica ( m / ž )  HZZ OGLAS

09.12.2022.

Mjesto rada:
KLANA, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
3
Razina obrazovanja:
Osnovna škola niži razredi
Završena osnovna škola
Srednja škola 3 godine
Srednja škola 4 godine
Uvjeti na radnom mjestu:
Terenski rad
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; novootvoreni poslovi
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
osobni dolazak: OPĆINA KLANA, KLANA 33
pisana zamolba: Općina Klana, Klana 33, 51217 Klana
e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:
OPIS POSLOVA:
Pružanje usluge potpore i podrške starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju.
JAVNI POZIV za prijavu kandidatkinja – gerontodomaćica za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u okviru projekta „Ruke pomažu-faza 2“ u svrhu pružanja usluge potpore i podrške starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju Broj radnica koji se traži: 3 radnice Mjesto rada: područje Općine Klana Vrijeme početka rada: prosinac 2022. godine Trajanje radnog odnosa: do 28. veljače 2023. godine
Opis poslova: Pomoć u dostavi namirnica, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika, nabavka namirnica, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova krajnjih korisnika, pomoć pri oblačenju i svlačenju, briga o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl…), pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima i drugi poslovi vezani uz skrb starijih i nemoćnih osoba, pripadnice ostalih ranjivih skupina.
Obvezni uvjeti koje kandidati moraju ispunjavati za prijam u radni odnos: punoljetnost
hrvatsko državljanstvo – osim za azilantice
najviše završena srednjoškolsko obrazovanje (SSS),
nezaposlene žene s najviše završenim srednjoškolskim obrazovanjem koje su prijavljene u evidenciju nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Prednost pri zapošljavanju imaju pripadnice ciljanih skupina koje pripadaju teže zapošljivim /ranjivim skupinama, odnosno: žene od 50 godina i više, žene s invaliditetom, žrtve trgovanja ljudima, žrtve obiteljskog nasilja, azilantice, žene koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl., liječene ovisnice, povratnice s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci, pripadnice romske nacionalne manjine i beskućnice. Prednost pri zapošljavanju ostvaruju žene koje, uz prijavu, dostave odgovarajuću dokaznu dokumentaciju kojom se potvrđuje pripadnost ciljanoj skupini.

Uz prijavu je potrebno priložiti: zamolbu za posao,
životopis (obvezna naznaka kontakt broja),
dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika osobne iskaznice ili domovnice) – osim za azilantice
dokaz o stručnoj spremi (preslika svjedodžbe),
uvjerenje nadležnog suda (ne starije od 6 mjeseci od dana objave natječaja) da se protiv podnositelja ne vodi kazneni postupak te da protiv njega nije izrečena pravomoćna osuđujuća presuda,
potvrda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da se kandidatkinja nalazi u evidenciji nezaposlenih osoba (izdana nakon datuma objave natječaja)
odgovarajuću dokaznu dokumentaciju iz koje je vidljivo da se radi o pripadnici ranjive skupine (ako je primjenjivo).

Prihvatljiva dokazna dokumentacija o pripadnosti ranjivoj skupini je:
Za žene od 50 godina i više osobna iskaznica Za osobe s invaliditetom
nalaz, rješenje ili mišljenje relevantnog tijela vještačenja o vrsti, stupnju ili postotku oštećenja ili potvrde o upisu u Hrvatski registar osoba s invaliditetom Za žrtve trgovanja ljudima
uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine žrtva trgovanja ljudima Za žrtve obiteljskog nasilja
uvjerenje/ potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine žrtva obiteljskog nasilja Za azilantice
odluka o odobrenju azila koju izdaje MUP Za žene koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl.
rješenje/uvjerenje centra za socijalnu skrb o prekidu prava na smještaj kao oblika skrbi izvan vlastite obitelji Za liječene ovisnice
potvrda institucije/udruge/pravne osobe da se liječila od ovisnosti o drogama Za povratnice s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci
potvrda o otpuštanju Za pripadnice romske nacionalne manjine
izjava osobe o pripadnosti nacionalnoj manjini Za beskućnice
rješenje centra za socijalnu skrb o smještaju u prihvatilište/prenoćište odnosno o korištenju usluge poludnevnog boravka ili potvrda pružatelja usluge smještaja u prihvatilište/prenoćište ili pružatelja usluge poludnevnog boravka da je osoba korisnik usluge ili uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine beskućnica. Za pripadnice ostalih ranjivih skupina - potvrda/uvjerenje ili drugi jednakovrijedan dokument nadležnih institucija iz kojeg je vidljivo da se radi o pripadnici ranjive skupine (izjava osobe nije prihvatljiv dokaz) Visina plaće: Minimalna plaća sukladno važećoj Uredbi Vlade RH o visini minimalne plaće (3.750,00 kuna neto; 497.71 eur neto; Fiksni tečaj konverzije 1 euro = 7,53450 kuna) te putni troškovi u visini mjesečne autobusne karte.

Rokovi i način prijave Prijave na oglas s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose osobno ili poštom na adresu: Općina Klana, Klana 33, 51217 Klana ili e-mailom na: [email protected]. Rok za dostavu prijava je: 09. prosinac 2022. godine Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati. Molimo sve zainteresirane da se za sve upite i pojašnjenja obrate u Općinu Klana osobno ili na kontakt broj 051/808-205.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
128496729
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje