Carinski deklarant (m/ž)

Mjesto rada:
Sveta Nedelja
Rok prijave:
05.05.2016.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Naš klijent, grupacija Kuehne + Nagel osnovana je 1890. godine te je danas jedan od najvećih svjetskih pružatelja logističkih usluga, s preko 67,000 zaposlenika u više od 100 zemalja. Za navedenu uspješnu tvrtku s rastućim poslovanjem, tražimo iskusne, odgovorne i pouzdane osobe za radno mjesto:

Mjesto rada: Sveta Nedelja

Opis najvažnijih poslova:
- provođenje poslova vezanih uz carinjenje s naglaskom na izradi uvoznih/izvoznih carinskih deklaracija, provedbi re-eksporta te provoza
- INTRASTAT izvješćivanje
- deklariranje, tarifiranje
- kontakt s carinskim službenicima, zaprimanje naloga od stranaka
- verificiranje carinskih dokumenata, potpisivanje carinskih deklaracija
- izvješćivanje stranaka u slučaju nepotpune dokumentacije za carinjenje (npr. u slučaju preferencijalnih stopa) i odgovornost za kompletiranje i točnost dokumentacije
- redovito izvješćivanje i izrada svih potrebnih izvješća korištenjem odgovarajućih računalnih aplikacija i programa
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Znanja i kvalifikacije:
Očekujemo:
• stručna sprema: najmanje srednja stručna sprema
• radno iskustvo: minimalno 3 godine (obavezan rad na poslovima carinskog zastupnika nakon ulaska Republike Hrvatske u EU)
• položen ispit za ovlaštenog carinskog zastupnika
• temeljito poznavanje relevantnih carinskih propisa i carinske tarife
• nepostojanje carinskih prekršaja (barem u posljednje 2 godine)
• dobro znanje engleskog jezika (min razina B1)
• odlično poznavanje rada na računalu
• prednost - poznavanje rada u TLM-u
• razvijen timski duh
• vozačka dozvola B kategorije

Nudimo:
• suvremenu stimulativnu radnu okolinu
• mogućnost ugovora o radu na neodređeno vrijeme
• ugodnu radnu atmosferu u profesionalnom timu
• mogućnost osobnog razvoja i razvoja karijere

Radujemo se Vašim prijavama putem linka za prijave.
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine