Savjetnik/savjetnica za pravne poslove  HZZ OGLAS

Poslodavac:
OPĆINA OMIŠALJ
Mjesto rada:
Omišalj
Rok prijave:
22.04.2024.

Mjesto rada:
OMIŠALJ, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo:
3 godine
Vrsta zaposlenja:
Na neodređeno; upražnjeni poslovi
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Prijevoz:
Djelomično
Kontakt:
pisana zamolba: Prikešte 13,51513 Omišalj
Ostale informacije:
Opis posla: prati i proučava zakonske propise, a posebice one koji se odnose na područje lokalne samouprave, te predlaže odluke i druge aktivnosti glede provedbe istih
izrađuje ili sudjeluje u izradi nacrta općih i drugih akata koje donosi Općinski načelnik, odnosno Općinsko vijeće, izrađuje zaključke i akte sa sjednica Općinskog vijeća te vodi i sastavlja zapisnike sa sjednica Općinskog vijeća, brine se za objavu akata i dostavlja ih na nadzor, pomaže vijećnicima u pravnoj i nomotehničkoj obradi amandmana i akata, vodi evidenciju o postavljenim pitanjima na sjednicama Općinskog vijeća i brine o učinkovitoj dostavi odgovora, nadzire i organizira pripremu materijala za sjednice Općinskog vijeća
vrši redakciju tekstova akata koji se objavljuju u službenom glasilu i vodi brigu o objavljivanju ispravaka i vjerodostojnih tumačenja, administrira i ažurira sadržaj na web stranici Općine Omišalj iz svog područja rada
rješava u najsloženijim upravnim stvarima u prvostupanjskom postupku te po ovlaštenju Općinskog načelnika, zastupa Općinu Omišalj pred sudovima i državnim tijelima
vodi imovinsko-pravne poslove te stručno obrađuje pitanja u vezi s upravljanjem nekretninama, obavlja stručnu pripremu imovinsko-pravnih predmeta u vezi s raspolaganjem nekretninama te obavlja stručnu pripremu oko provedbe natječaja u vezi s raspolaganjem nekretninama (zemljišta, poslovnih prostora i stanova) u vlasništvu Općine Omišalj
prema potrebi pruža pravnu pomoć i obavlja pravne poslove za Pesju d.o.o. iz djelokruga Skupštine, Nadzornog odbora i direktora društva
priprema nacrte ugovora, sporazuma i drugih akata u kojima je jedna ugovorna strana Općina Omišalj
sudjeluje u postupku nabave roba, radova i usluga sukladno Zakonu o javnoj nabavi i ostalim propisima, izrađuje ugovore o javnoj nabavi roba, radova i usluga u suradnji sa višim stručnim suradnikom za javnu nabavu
provodi postupak davanja koncesija sukladno Zakonu o koncesijama
obavlja stručne poslove koji se odnose na radne odnose i ostvarivanje prava iz radnih odnosa službenika u Upravnom odjelu te druge poslove koji su vezani uz primjenu propisa iz radnih odnosa i vodi personalne dosjee zaposlenih
provodi postupak izdavanja auto-taxi dozvola
tajnik je Odbora za statutarno-pravna pitanja, Mandatnog odbora i Odbora za izbor, imenovanja i razrješenja, obavlja administrativne poslove za Savjet za zaštitu potrošača javnih usluga Općine Omišalj te obavlja poslove službenika za zaštitu osobnih podataka
pruža pravnu pomoć voditeljima odsjeka i drugim službenicima u odsjecima te radi sa strankama po predmetima iz djelokruga svoga rada
ažurira web stranice Općine Omišalj iz djelokruga rada svog odsjeka te provodi postupke savjetovanja sa zainteresiranom javnošću o općim aktima iz djelokruga rada svog odsjeka
obavlja i druge poslove po nalogu voditelja Odsjeka i pročelnika Upravnog odjela te po potrebi zamjenjuje pročelnika u slučaju njegove odsutnosti.
Pročelnica Upravnog odjela Općine Omišalj, na temelju članaka 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine” broj 86/08, 61/11, 4/18 i 112/19, dalje u tekstu: Zakon) raspisuje JAVNI NATJEČAJ za prijam u službu na neodređeno vrijeme, uz probni rad od 3 mjeseca, u Upravni odjel Općine Omišalj, Odsjek za društvene djelatnosti i opće poslove, na radno mjesto: - Savjetnik za pravne poslove (1 izvršitelj/izvršiteljica) Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na muški i ženski rod. Stručni uvjeti: sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij ili stručni diplomski studij pravne struke;
najmanje 3 godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima;
položen državni ispit;
znanje najmanje jednog stranog svjetskog jezika (engleski, njemački ili talijanski);
poznavanje rada na računalu.
Osim posebnih (stručnih) uvjeta za prijam u službu, kandidati moraju ispunjavati i opće uvjete za prijam u službu utvrđene člankom 12. Zakona (punoljetnost, hrvatsko državljanstvo, zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima). U službu ne mogu biti primljene osobe za čiji prijam postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona. Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola. Natjecati se mogu i kandidati koji nemaju položen državni ispit, uz obvezu da kandidat koji bude primljen u službu ispit položi u roku od godine dana od prijma u službu. Natjecati se mogu i kandidati koji ne posjeduju važeći certifikat u području javne nabave, uz obvezu da isto steknu u roku od godine dana od dana prijma u službu. Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, u kojem slučaju ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Za kandidate prijavljene na natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja provest će se prethodna provjera znanja i sposobnosti putem pisanog testiranja i intervjua. Ako kandidat ne pristupi pisanom testiranju i/ili intervjuu, smatrat će se da je povukao prijavu na natječaj. Na web stranici Općine Omišalj (www.omisalj.hr) i oglasnoj ploči Općine Omišalj na adresi Prikešte 13, Omišalj, objavit će se opis poslova i podaci o plaći radnog mjesta koje se popunjava, podaci o dokazima koje je potrebno dostaviti u slučaju ostvarivanja prava prednosti, način i vrijeme obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, područja provjere te pravni i drugi izvori za pripremu kandidata za provjeru. Na istoj web stranici i oglasnoj ploči Općine Omišalj objavit će se vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata najmanje 5 dana prije održavanja provjere, kao i lista kandidata koji ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja i koji se pozivaju na pisano testiranje. Intervju se provodi samo s kandidatima koji su ostvarili najmanje 50% bodova iz pisanog testiranja. Kandidati su obvezni uz prijavu priložiti: životopis,
dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice ili osobne iskaznice),
dokaz o stručnoj spremi (stupnju obrazovanja) i struci određenoj ovim natječajem (preslika svjedodžbe),
dokaz o ukupnom radnom iskustvu (ispis elektroničkog zapisa o radno-pravnom statusu/e-radna knjižica koja se vodi pri Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje),
dokaz o radnom iskustvu od najmanje 3 godine ostvarenom na odgovarajućim poslovima, koji sadrži vrstu poslova koje je kandidat obavljao, vrstu stručne spreme tih poslova i razdoblje u kojem je obavljao te poslove (preslika ugovora, rješenja ili potvrde poslodavca), a koje je evidentirano u priloženom elektroničkom zapisu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
ukoliko kandidati imaju položen državni ispit dužni su dostaviti dokaz o položenom državnom stručnom ispitu (preslika uvjerenja odnosno svjedodžbe),
uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 3 mjeseca),
vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona (izjavu nije potrebno ovjeravati),
dokaz o poznavanju jednog stranog svjetskog jezika (preslika školske svjedodžbe, uvjerenja, potvrde, indeksa i sl.),
vlastoručno potpisanu izjavu o poznavanju rada na računalu (izjavu nije potrebno ovjeravati). Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja izabrani kandidat po obavijesti o izboru, a prije donošenja rješenja o prijmu u službu. Pisane prijave na natječaj s navedenom kontakt adresom i telefonskim brojem, te dokazima o ispunjavanju uvjeta, podnose se u roku od 10 dana od objave natječaja u Narodnim novinama, neposredno u Općinu Omišalj ili preporučeno putem pošte na adresu: Općina Omišalj Prikešte 13 51513 Omišalj s naznakom „Natječaj za prijam u službu Savjetnika za pravne poslove“ Osoba koja ne podnese pravodobnu i/ili urednu prijavu ili za koju se utvrdi da ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj, te joj se o tome dostavlja pisana obavijest. Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u ovom natječaju. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni pisanim putem u zakonskom roku. Sukladno članku 24. stavku 5. Zakona, nakon raspisanog natječaja ne mora se izvršiti izbor, ali se u tom slučaju donosi odluka o poništenju natječaja u zakonskom roku. Protiv odluke o poništenju natječaja nije dopušteno podnošenje pravnih lijekova, a odluka se dostavlja svim kandidatima prijavljenim na natječaj. Podnošenjem prijave na natječaj, kandidati su izričito suglasni da Općina Omišalj kao voditelj obrade osobnih podataka, može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka, samo u obimu i samo u svrhu provedbe natječaja, a sukladno odredbama Opće Uredbe o zaštiti osobnih podataka EU 2016/679.od 27. travnja 2016. godine
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
142607132
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje