Zamjenik komercijalnog direktora za prodaju gasa (m/ž)

O poslu

Opis radnog mjesta:
Opis poslova:
- Organizacija rada tima za prodaju prirodnog i CNG;
- Definisanje strategije razvoja biznisa prirodnog gas na teritoriji BiH;
- Definisanje strategije razvoja biznisa prirodnog gasa transgraničnom prodajom;
- Prodaja gasa, realizacija kratkoročnih i dugoročnih ugovora;
- Upravljanje i ispunjenje plana prodaje;
- Vođenje pregovora sa kupcima;
- Kontinuirani rad na proširenju baze klijenata i logistike poslovanja;
- Priprema i zaključivanje ugovora, praćenje realizacije ugovora;
- Sastavlja planove prodaje, dugoročne prodaje, budžeta i izveštaja;
- Praćenje tržišta gasa, cjenovne politike, tržišne regulative i tarifa.
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme
Županija:
Država:
BiH

Pored opštih uslova predviđenih Zakonom o radu („Službeni glasnik Republike Srpske“ br. 1/16, 66/18 и 119/21), kandidat treba da ispunjava posebne uslove.

Posebni uslovi:
- VII stepen stručne spreme - VSS
- Radni staž u naftnoj i/ili gasnoj industiji najmanje 5 godina;
- Radni staž na rukovodećim radnim mjestima najmanje 3 godine;
- Posjedovanje iskustva u radu na inostranim projektima;
- Poznavanje regulative tržišta prirodnog gasa zemalja Balkana i regulative EU;
- Poznavanje logistike transgranične isporuke prirodnog gasa;
- Iskustvo u realizaciji prirodnog gasa kratkoročnim i dugoročnim ugovorima u regionu Centralne i/ili Jugoistočne Evrope;
- Poznavanje berzanskog tržišta, finansijskih instrumenata i instumenata hedžiranja transakcija;
- Posjedovanje vještinа analize i poznavanja tržišta;
- Umjeće dugoročnog strateškog planiranja razvoja biznisa – prodaje;
- Inicijativnost, proaktivnost, donošenje odluka i organizacijske sposobnosti;
- Umijeće kreiranja i upravljanja timom, planiranje, organizacija i kontrolisanje rada;
- Upravljanje odnosima sa klijentima, vještine prezentovanja, prodaje i pregovaranja;
- Posjedovanje vještine rada sa prigovorima, uspješno rješavanje konflikata;
- Znanje srpskog / hrvatskog / bosanskog jezika u govoru i pismu;
- Poznavanje engleskog jezika – nivo: upper-intermediate ili native;
- Prednost poznavanje ruskog jezika;
- Znanje rada u MS Office-u;
- Vozačka dozvola B kategorije - poželjno;
- Dodatno obrazovanje i sertifikati u okviru struke predstavljaju prednost.

Potrebi dokumenti
Uz prijavu, kandidat treba da priloži sljedeće dokumente:
- Diploma o završenom visokom obrazovanju (ovjerena kopija);
- Detaljnu biografija (CV);
- Dokaz o radnom iskustvu, preporuke;
- Sertifikti i druge diplome, ukoliko ih kandidat poseduje.

Sa svim kandidatima koji ispunjavaju uslove konkursa, Komisija će obaviti intervju, o čemu će kandidati biti blagovremeno obaviješteni.

Kandidat se prima u radni odnos uz obavezan probni rad od tri mjeseca.

Rok za podnošenje prijava:
Rok za podnošenje prijava je 14 dana od dana objavljivanja konkursa.

Dokumenti za posao Zamjenik komercijalno direktora za prodaju gasa se dostavljaju: putem pošte ili lično na adresu:
“OPTIMA Grupa” d.o.o. Banja Luka,
ul. Kralja Alfonsa XIII br. 37a,
78000 Banja Luka

ili putem opcije “Prijavite se za posao →”.

Kontakt osoba: Vinka Zrnić-Kević, telefon + 387 51 242 826, e-mail: [email protected].
Strani jezik:
engleski, ruski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
tri godine