Voditelj servisa i servisera - tehničara (m/ž)

O poslu

Opis radnog mjesta:
Djelatnosti:
- servis rashladnika vode, dizalica topline, klima uređaja
- servis/redovno/preventivno održavanje rashladnih i klimatizacijskih sustava koje je potrebno periodički održavati
- izvođenje radova na montaži sustava strojarskih instalacija (klimatizacija, grijanje, hlađenje, ventilacija)
- prodaja i distribucija rashladnih uređaja / dizalica topline, klima uređaja i VRF sustava
- distribucija i servis frigo alata

Zbog daljnjeg razvoja poslovanja želimo dodatno osnažiti naš tim u Zagrebu te tražimo osobu na radnom mjestu:

Posao obuhvaća:
- organizacija, provedba i praćenje redovnih i izvanrednih servisa i popravaka komercijalne klimatizacijske opreme - rashladnici vode, dizalice topline, VRF sustavi, ventilokonvektori, klima komore
- svakodnevna podjela rada servisera - praćenje izvršavanja sukladno tjednom i dnevnom rasporedu
- svakodnevno praćenje radnih naloga / radova u tijeku
- praćenje stanja zaliha rezervnih dijelova za potrebe servisa
- briga oko pravovremene predaje zapisnika za servise i popravke na fakturiranje
- naručivanje dijelova za potrebe servisa
- evidentiranje radnih sati servisera u svrhu praćenja efikasnosti
- briga oko servisnog alata
- posjet kod kupaca po potrebi
- rješavanje telefonskih poziva vezanih uz servise
- izrada ponuda za servise i popravke
- kontrola izlaznih računa za servise i popravke
- povrat rezervnih dijelova proizvođaču u zadanim rokovima
- praćenje i kontrola stanja rashladnih plinova te prijava nadležnim institucijama
- konstantno praćenje i proučavanje servisne dokumentacije – servisni priručnici, popisi rezervnih dijelova
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti:
- poznavanje rashladnih sustava i osnovnih termodinamičkih principa, te izvrsnost u čitanju elektro shema te nacrta
- znanje rukovanja freonima - stručni ispit
- poznavanje procedura I načina izvođenja mehaničkih popravaka i/ili zamjena komponenata na rashladnim uređajima – izmjena kompresora, zamjena sondi, izmjena motora ventilatora, zavarivanje bakrenih cjevovoda, zamjena upravljačke elektronike i sl.
- poznavanje rada sa dijagnostičkim servisnim software alatima
- iskustvo u puštanju u pogon, programiranju, parametriranju i/ili podešavanju parametara rada na komercijalnim rashladnim sustavima
- položen vozački ispit B kategorije je prednost