Voditelj/ica projekata financiranih sredstvima EU u području obrazovanja

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
03.01.2022.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Institut za razvoj obrazovanja (IRO) je vodeća neprofitna i nevladina organizacija u Hrvatskoj za razvoj i implementaciju politika visokog obrazovanja. IRO se zalaže za sustav visokog obrazovanja koji će osiguravati jednake obrazovne mogućnosti, voditi se načelima osiguravanja kvalitete, promicati međunarodnu suradnju, poticati cjeloživotno učenje te odgovarati potrebama pojedinca i društva. Detaljnije informacije o našem radu su dostupne na www.iro.hr.

Uspješan kandidat/kinja za radno mjesto Voditelja/ice EU projekata u području obrazovanja u IRO-u je iskusna i visoko motivirana osoba u području projektnog menadžmenta, posebno projekata financiranih sredstvima EU, te obrazovnih politika. IRO želi zaposliti talentiranu i kreativnu osobu s visokom razinom energije za ovaj dinamičan posao. Najboljem kandidatu/kinji bit će ponuđen ugovor o radu i odgovarajući financijski uvjeti.

Osnovne informacije o radnom mjestu
• Angažman putem ugovora o radu na određeno vrijeme, s mogućnošću produljenja suradnje i sklapanja ugovora o radu na neodređeno vrijeme.
• Angažman je na puno radno vrijeme, radnim danom od ponedjeljka do petka.
Mjesto rada: Zagreb, Prilaz Gjure Deželića 30, uz mogućnost povremenog rada od kuće
Očekivani početak angažmana: 01. 02. 2022., ili prema dogovoru s kandidatom/kinjom

Opis posla:
• Zadužen/a za prijavu, provedbu i upravljanje velikim tuzemnim i inozemnim projektima koji se odnose na razvoj politika visokog obrazovanja i koji su financirani primarno sredstvima EU, ali i dr. Zbog toga je važno temeljito poznavanje projektnog ciklusa te minimalno trogodišnje iskustvo u upravljanju velikim EU projektima.
• Ovo radno mjesto uključuje vođenje i implementiranje velikog trogodišnjeg projekta o socijalnoj inkluziji u cijeloj obrazovnoj vertikali - projekt je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda (ESF; okvirni proračuna projekata: 500.000 EUR / 3,7 milijuna HRK) pa je stoga poželjno temeljno poznavanje vođenja i implementacije aktivnosti financiranih putem ESF-a.
• Zadužen/a za upravljanje prikupljanjem sredstava za projekte (fundraising) - prati objave domaćih i inozemnih natječaja za predaju projekata i programa sukladno strateškim i operativnim planovima organizacije
• Koordinira pripremu materijala prije donošenja odluke o prijavi projekata za međunarodne i domaće natječaje, sistematizira podatke te priprema concept papers
• Zadužen/a za razvoj novih projektnih ideja u području obrazovnih politika u suradnji s timom suradnika u IRO-u
• Priprema materijale (istraživanje i prikupljanje podataka) i sažetke potrebne za analizu i zagovaranje obrazovnih politika
• Identificira trendove usmjerene na obrazovne politike, prati novosti iz područja obrazovne politike u Hrvatskoj i svijetu
• Osmišlja i predlaže zagovaračke inicijative i reakcije u području obrazovnih politika
• Zadužen/a za u organizaciju projektnih sastanaka, konferencija, seminara i radionica
• Dodatna organizacijska zaduženja prema potrebi Instituta.
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Traženi profil kandidata/kinje:
• Visoko obrazovanje, poželjno iz društvenog ili humanističkog područja (obrazovne znanosti, obrazovne politike i sl.)
• Obvezno najmanje 3 godine radnog iskustva na poslovima vezanim uz upravljanje velikim projektima financiranih sredstvima EU (poznavanje projektnog ciklusa: prijava, upravljanje te izvještavanje o projektima)
• Prednost će imati kandidati koji imaju iskustvo upravljanja projektima koji su financirani putem Europskog socijalnog fonda.
• Poželjno iskustvo rada u sektoru obrazovanja ili bavljenje obrazovnim politikama
• Napredno poznavanje hrvatskog i engleskog jezika u pismu i govoru
• Poželjno iskustvo rada u međunarodnim timovima i izvrsne komunikacijske vještine. IRO posebno potiče timski rad i traži kandidata koji je usmjeren na postizanje ciljeva, no istovremeno je dovoljno fleksibilan i osjetljiv za potrebe tima i na trendove iz okruženja
• Visoka motivacija za rad i nove izazove, spremnost i sposobnost za učenje
• Samostalnost i pedantnost u izvršavanju zadaća
• Izvrsne organizacijske vještine, pouzdanost, točnost i sistematičnost
• Sklonost timskom radu i dobre komunikacijske vještine
• Napredno korištenje MS Office aplikacija (Word, Excel, Power Point) i Interneta.

• Prijava se sastoji od (1) životopisa na hrvatskom jeziku i (2) motivacijskog pisma na hrvatskom i engleskom jeziku (do 250 riječi)
Rok za slanje prijave: 03. 01. 2022.
• Intervjui s kandidatima čije prijave uđu u uži krug će biti održani u periodu od 10. do 14. 01.2022.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
tri godine