Voditelj/ica financija i računovodstva

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
09.03.2021.

Natječaj za radno mjesto: Voditelj/ica financija i računovodstva
Rok za prijavu: 9. ožujka 2021.

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) je vodeća neprofitna i nevladina organizacija u Hrvatskoj za razvoj i implementaciju politika visokog obrazovanja. IRO se već više od 20 godina zalaže za sustav visokog obrazovanja koji će osiguravati jednake obrazovne mogućnosti, voditi se načelima unapređivanja kvalitete, promicati međunarodnu suradnju, poticati cjeloživotno učenje te odgovarati potrebama pojedinca i društva. Detaljnije informacije o našem radu su dostupne na www.iro.hr.

Uspješan kandidat/kinja za radno mjesto Voditelja/ice financija i računovodstva u IRO-u je stručnjak/kinja u području financija te izvrsno poznaje relevantne nacionalne i EU propise koji reguliraju ovo područje rada. IRO želi zaposliti talentiranog stručnjaka/kinju, a prednost će imati osobe s iskustvom financijskog upravljanja u neprofitnom ili javnom sektoru. Najboljem kandidatu/kinji bit će ponuđen kompetitivni paket koji uključuje ugovor o radu i odgovarajući financijski uvjeti. Budući da je ovo radno mjesto dugoročno važno za organizaciju, prednost će imati kandidati koji ovo zaposlenje vide kao svoju dugoročnu opciju.

Opis posla:

  • Upravljanje cjelokupnim financijskim poslovanjem organizacije: izrada i kontinuirano praćenje realizacije financijskih planova organizacije, izrada financijskih evaluacija.
  • Suradnja s voditeljima/cama projekata: upravljanje financijama za pojedine projekte (nacionalne, EU i međunarodne), s posebnim naglaskom na projekte financirane sredstvima EU; izrada proračuna potrebnih za prijavu EU projekata, implementacija financijskih aktivnosti za dobivene EU projekte; izrada financijskih izvješća za projekte.
  • Neprekidno usklađivanje poslovanja organizacije s relevantnim zakonskim propisima.
  • Prikupljanje relevantnih financijskih podataka te izrada financijskih analiza potrebnih za unaprjeđenje financijskog poslovanja.
  • Kontrola i priprema dokumentacije prije plaćanja te priprema, unos i kontrola izvršenja platnih naloga.
  • Kontrola i priprema dokumentacije nakon plaćanja (priprema bankovnih izvoda po obavljenim plaćanjima s pratećom dokumentacijom).
  • Izrada putnih naloga, vođenje knjige putnih naloga.
  • Vođenje nadzorne knjige poslovanja s nerezidentima.
  • Vođenje evidencije namjenskih donacija na kvartalnoj bazi.
  • Planiranje, koordinacija i provođenje internih računovodstvenih poslova
  • Suradnja s vanjskim knjigovodstvenim servisom: priprema, izrada i slanje dokumentacije za knjigovodstvo, praćenje i osiguravanje kvalitete rada knjigovodstvenog servisa, kontrola i upravljanje mjesečnim, kvartalnim, polugodišnjim i godišnjim financijskim izvješćima organizacije, kontrola knjiženja.
  • Praćenje pravnog aspekta poslovanja organizacije.

Osnovne informacije o radnom mjestu

  • Cilj nam je zapošljavanjem na ovom radnom mjestu osigurati dugoročni kontinuitet u vođenju financijskih i računovodstvenih poslova organizacije pa pozivamo samo one kandidate/kinje koji traže dugoročno i stabilno radno mjesto. Budući da ovo radno mjesto unutar organizacije postoji već dulje od 20 godina, cilj nam je s najboljim kandidatom/kinjom potpisati ugovor o radu na neodređeno vrijeme.
  • Angažman je na puno radno vrijeme, radnim danom od ponedjeljka do petka.
  • Mjesto rada: Zagreb, Trg Nikole Zrinskog 9, uz mogućnost povremenog rada na daljinu.
  • Plaća: najboljem/joj kandidatu/kinji bit će ponuđen kompetitivni financijski paket.

Traženi profil kandidata/kinje:

  • Poželjno da kandidat/kinja ima završen diplomski studij iz područja ekonomije: prednost ćemo dati profilu kandidata/kinje koji su studirali financije i/ili računovodstvo.
  • Radno iskustvo na sličnim ili odgovarajućim poslovima za ovo radno mjesto od najmanje 5 godina.
  • Poželjno iskustvo u upravljanju financijama i računovodstvenim poslovima. Prednost će biti poznavanje računovodstva i financija u neprofitnom ili javnom sektoru. Samostalni računovođe imat će prednost.
  • Napredne analitičke sposobnosti u financijama.
  • Iskustvo rada i upravljanja financijama i proračunima na nacionalnim i/ili EU projektima te poznavanje EU programa i fondova.
  • Napredno poznavanje odgovarajućih nacionalnih i EU propisa u području financija i računovodstva.
  • Napredno poznavanje hrvatskog jezika u pismu i govoru.
  • Dobro poznavanje engleskog jezika u pismu i govoru.
  • Napredno poznavanje MS Office paketa. Posebno je važno da kandidat/kinja ima napredna znanja i vještine za korištenje programa MS Excel (izrada tabelarnih i grafičkih prikaza te analiza).
  • Izvrsne organizacijske vještine, pouzdanost, točnost i sistematičnost.
  • Visoka motivacija za rad i nove izazove, spremnost i sposobnost za učenje te rad u dinamičnom okruženju.
  • Poželjno iskustvo rada u međunarodnim timovima i izvrsne komunikacijske vještine. IRO posebno potiče timski rad i traži kandidata/kinju koji/a je usmjeren/a na postizanje ciljeva, no istovremeno je dovoljno fleksibilan/na i osjetljiv/a za potrebe tima i na trendove iz okruženja.

  • Prijava se sastoji od životopisa i motivacijskog pisma na hrvatskom jeziku (do 300 riječi)
  • Rok za slanje prijave: 09.03.2021.
  • Prijave se šalju isključivo putem Brze prijave. Molimo da u predmetu emaila OBAVEZNO napišete: Voditelj/ica financija i računovodstva
  • Intervjui s kandidatima/kinjama čije prijave uđu u uži krug će biti održani tijekom ožujka 2021. godine.
  • Očekivani početak radnog odnosa 01.04.2021. ili prema dogovoru. Prednost će imati kandidati koji su u mogućnosti čim ranije započeti s radnim odnosom.