Viši stručni suradnik za upravu i samoupravu (m/ž)  HZZ OGLAS

Poslodavac:
OPĆINA SUKOŠAN
Mjesto rada:
Sukošan
Rok prijave:
06.07.2022.

Mjesto rada:
SUKOŠAN, ZADARSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo:
1 godinu
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; povećan opseg posla
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
pisana zamolba: Hrvatskih branitelja 14, 23206 Sukošan
e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:
Pročelnica Jedinstvenoga upravnog odjela Općine Sukošan, na temelju članka 29. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (Narodne novine 86/08, 61/1,04/18,112/19 – u nastavku teksta ZSN), raspisuje O G L A S za prijam u službu u Jedinstveni upravni odjel Općine Sukošan na radno mjesto Viši stručni suradnik za upravu i samoupravu na određeno vrijeme radi obavljanja poslova čiji se opseg privremeno povećao. Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u službu, propisane u članku 12. ZSN-a te sljedeće posebne uvjete: -magistar pravne struke ili stručni specijalist pravne struke, -najmanje jedna godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima -položen državni stručni ispit -poznavanje rada na računalu Služba se zasniva na određeno vrijeme na razdoblje od 6 mjeseci uz mogućnost produljenja za još 6 mjeseci uz obvezni probni rad od dva mjeseca.
Opis poslova: vodi upravni postupak i rješava u upravnim stvarima iz nadležnosti JUO,
izrađuje nacrte općih i pojedinačnih akta koje donosi Općinsko vijeće Općine Sukošan, načelnik Općine Sukošan te radna tijela koje osnivaju vijeće i načelnik,
obavlja poslove vezane uz organizaciju i provođenje lokalnih i mjesnih izbora, te druge poslove vezane uz neposredno sudjelovanje građana u odlučivanju,
izrađuje ugovore, sporazume, nagodbe i natječaje i ostale akte iz nadležnosti Jedinstvenog upravnog odjela,
prati zakone i propise iz svog djelokruga rada, te načelniku Općine i pročelniku Jedinstvenog upravnog odjela predlaže mjere, sredstva i akte za unapređenje rada,
obavlja ostale poslove po nalogu načelnika i pročelnika.

Osoba koja ispunjava ostale uvjete, a nema položen državni stručni ispit, može biti primljena u službu, uz obvezu polaganja ispita u zakonskom roku . U službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članaka 15. i 16. ZSN-a. Kandidat koji ima pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, to pravo ostvaruje u odnosu na ostale kandidate pod jednakim uvjetima, ako se u prijavi na natječaj pozove na to pravo i priloži odgovarajuće isprave kao dokaz o statusu te druge dokaze sukladno posebnom zakonu kojim je uređeno to pravo. Prijavi na natječaj potrebno je priložiti sljedeće: – životopis, – izvornik ili preslika diplome kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta stupnja obrazovanja (stručne spreme) i struke, – dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice, osobne iskaznice, putovnice ili vojne iskaznice), – dokaz o radnom iskustvu (preslika radne knjižice odnosno potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, uvjerenje poslodavca o radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima i dr.), – preslika svjedodžbe o položenome državnom stručnom ispitu (ako kandidat ima položen državni stručni ispit), – uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci), – vlastoručno potpisanu izjavu kandidata, danu pod materijalnom i kaznenom odgovornošću, da kod kandidata ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (izjavu nije potrebno ovjeravati), – dokaz kojim kandidat dokazuje ispunjavanje nekog od posebnih uvjeta kojim ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima. Kandidat je dužan u prijavi na oglas pozvati se na to pravo. Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije izbora kandidata bit će predočen izvornik ili ovjerene preslike. Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja izabrani kandidat nakon obavijesti o izboru, a prije donošenja rješenja o prijmu u službu. Prijave na oglas podnose se u roku od 8 dana od objave na adresu: Općina Sukošan, Hrvatskih branitelja 14. 23206 Sukošan , s naznakom: »Oglas za prijam u službu u Jedinstveni upravni odjel Općine Sukošan«. Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u ovom oglasu. Kandidati će o rezultatima biti obaviješteni u zakonskom roku. Na web-stranici Općine Sukošan dostupan je opis poslova te podaci o plaći radnog mjesta.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
124496624
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje