Urednik portala (m/ž)

Mjesto rada:
Osijek
Rok prijave:
10.06.2024.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Što je Agroklub?
Internetski sustav u poljoprivredi koji od 2008. godine informira poljoprivrednike u Hrvatskoj, Srbiji te Bosni i Hercegovini. Djeluje kroz urede u Osijeku (HR), Novom Sadu (SRB) i Sarajevu (BiH), a broji 14 stalno zaposlenih uz mrežu vanjskih suradnika, s više od 50 novinara.

Što radi urednik Agrokluba?
On ili ona je Alfa i omega publiciranog. Prati stanje u sektoru, koordinira novinare, pronalazi teme, ponekad i sam(a) piše i snima, svakodnevno obrađuje te publicira razne sadržaje kroz portal i druge digitalne kanale. Preuzima odgovornost, mjeri, analizira rezultate i izvješćuje o istima. Ima iskustvo rada u medijima, dobro se snalazi s alatima za uređivanje teksta i osnovama obrade fotografija. Uvjet je završen fakultet (prednost političke znanosti ili agronomija) te 5 godina rada u medijima.

• Urednik portala osigurava da sadržaj bude relevantan, pravovremen i privlačan publici te da portal funkcionira efikasno.
• Definira uredničku strategiju i planira teme. Koordinira novinare i fotografe.
• Pregledava, uređuje i objavljuje članke.
• Provjerava točnost informacija i održava standarde kvalitete.
• Optimizira sadržaj za pretraživače i prati posjećenost portala.
• Surađuje s PR agencijama i marketinškim timom.
• Nadgleda prisutnost na društvenim mrežama i angažman publike.
• Inicira nove projekte i serijale sadržaja.
• Osigurava poštivanje zakona i etičkih standarda.
• Upravlja budžetom za sadržaj.
Posebne pogodnosti:
Nudimo ugovor na neodređeno vrijeme, redovna primanja, mentorstvo, potrebnu opremu, dobru ekipu i otvoreni pristup svim temama koje se dotiču posla, a i izvan njega.
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Radno mjesto je u sjedištu Agrokluba u Osijeku. Od svih kandidata tražimo reference i želju za radom u agrarnom mediju. Očekujemo motivacijsko pismo i životopis (CV) u kojem ćete nam se predstaviti i približiti svoju ekspertizu. Važno je da iz poslanog jasno vidimo radno iskustvo, dosadašnje rezultate kao i želju za radom u Agroklubu.

Natječaj je otvoren od danas, a Vaše prijave primamo isključivo na e-mail adresu [email protected], zaključno s 10.06.2024. godine.

Imaš bilo kakvo pitanje, dilemu na istu temu? Pitaj Leticiju na [email protected].

Minimalna stručna sprema:
Viša škola
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
pet godina