Upravitelj portfelja (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
31.07.2017.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Dejavnost podjetja

AK Servicing d.o.o. u vlasništvu KF Finance i APartners Capital Limited prvi je privatni upravitelj otežano naplativih potraživanja (NPL) u regiji. Trenutno smo prisutni u Sloveniji, Hrvatskoj i Srbiji. Specijalizirani smo za upravljanje naplativim potraživanjima pravnih i fizičkih osoba. Naš tim sastavljen je od preko 30 stručnjaka s bogatim iskustvom na području bankarstva, prestrukturiranja pravnih osoba i insolventnosti. Trenutno u upravljanju imamo više od 700 milijuna EUR otežano naplativih potraživanja.

Opis poslova:
• Upravljanje portfeljom dospjelih tražbina dužnika
• Vođenje postupaka naplate kao i praćenje svih sudskih postupaka (stečaj, predstečajna nagodba, aktiviranje jamstava, likvidacija, izvansudska nagodba)
• Sudjelovanje u pregovorima o mogućim izvansudskim i sudskim nagodbama s ciljem što brže naplate tražbina
• Izrada plana otplate za pojedine tražbine
• Naplata iz zaplijenjene imovine dužnika
• Stalno i redovito praćenje postupaka naplate
• Sastav prijedloga odluka
• Ostale poslove i zadatke prema uputama poslodavca
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od Vas očekujemo:
• Najmanje VI. Stupanj ili 1. bolonjski stupanj izobrazbe ekonomskog smjera
• Dvije godine radnog iskustva na području naplate ili kreditnog poslovanja
• Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu
• Vozačku dozvolu B kategorije
• Preciznost, proaktivnost i dostupnost
• Razvijene organizacijske sposobnosti i komunikacijske vještine potrebne u zahtjevnim situacijama
• Visoke etične i poslovne standarde te standarde korporativnoga upravljanja
• Informatička pismenost i dobro znanje iz MS Office paketa

Nudimo:
• Zaposlenje na neodređeno vrijeme, probni rok traje 6 mjeseci
• Radno mjesto u sjedištu poslodavca
• Izazovno i atraktivno radno okruženje u struci te dobre reference
Minimalna stručna sprema:
Viša škola
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine