Stručnjak(inja) za vođenje projekata u području visokog obrazovanja

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
11.06.2019.

Natječaj za radno mjesto: Stručnjak(inja) za vođenje projekata u području visokog obrazovanja (Senior project manager in higher education)
Rok za prijavu: 11. lipnja 2019.

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) je vodeća neprofitna i nevladina organizacija u Hrvatskoj za razvoj i implementaciju politika visokog obrazovanja. IRO se zalaže za sustav visokog obrazovanja koji će osiguravati jednake obrazovne mogućnosti, voditi se načelima osiguravanja kvalitete, promicati međunarodnu suradnju, poticati cjeloživotno učenje te odgovarati potrebama pojedinca i društva. Detaljnije informacije o našem radu su dostupne na www.iro.hr.

Uspješan kandidat/kinja za radno mjesto Stručnjak(inja) za vođenje projekata u području visokog obrazovanja u IRO-u je iskusna i visoko motivirana osoba u području obrazovnih politika, projektnog menadžmenta i provedbe EU (ESF, Erasmus + i dr,) projekata u području obrazovanja. IRO želi zaposliti talentiranu i kreativnu osobu s visokom razinom energije za ovaj dinamičan posao. Najboljem kandidatu/kinji bit će ponuđen ugovor o radu i odgovarajući financijski uvjeti.

Osnovne informacije o radnom mjestu:

  • Angažman putem ugovora o radu na određeno vrijeme, u periodu od 01.09.2019. do 30.09.2020., s mogućnošću produljenja suradnje i sklapanja ugovora o radu na neodređeno vrijeme nakon isteka navedenog perioda.
  • Angažman je na puno radno vrijeme, radnim danom od ponedjeljka do petka.
  • Mjesto rada: Zagreb, Trg Nikole Zrinskog 9
  • Plaća: predmet dogovora s odabranim kandidatom/kinjom.

Opis posla:

  • Zadužen/a za prijavu, provedbu i upravljanje tuzemnim i inozemnim projektima koji se odnose na razvoj politika visokog obrazovanja koji su financirani primarno putem sredstava EU, ali i dr. Zbog toga je važno iskustvo u upravljanju EU-projektima i odlično poznavanje projektnog ciklusa.
  • Odgovoran/na za upravljanje i/ili provedbu tekućih projekta koji su joj/mu dodijeljeni i koji se odnose na razvoj politika visokog obrazovanja primarno u područjima internacionalizacije visokog obrazovanja, socijalne dimenzije i Hrvatskog kvalifikacijskog okvira.
  • Zadužen za upravljanje prikupljanjem sredstava za projekte (fundraising) - prati objave domaćih i inozemnih natječaja za predaju projekata i programa sukladno strateškim i operativnim planovima organizacije
  • Zadužen/a za razvoj novih projektnih ideja u području politika visokog obrazovanja u suradnji s timom suradnika u IRO-u
  • Organizira provođenje istraživanja u visokom obrazovanju te izradu rezultata istraživanja kao dio projektnih aktivnosti ili za potrebe posebno ugovorenih usluga koje pruža IRO.
  • Identificira trendove usmjerene na politike visokog obrazovanja, prati novosti iz područja obrazovne politike u Hrvatskoj i svijetu
  • Osmišljava, predlaže i upravlja zagovaračkim inicijativama i reakcijama u području politika visokog obrazovanja
  • Sudjeluje u planiranju i organizaciji javnih događanja i obrazovnih sajmova
  • Sudjeluje u projektima i razvoju edukacijskih usluga IRO-a
  • Zadužen/a za organizaciju projektnih sastanaka, konferencija, seminara i radionica
  • Dodatna organizacijska zaduženja prema potrebi IRO-a.

Traženi profil kandidata/kinje:

  • VSS, poželjno društvenog ili humanističkog područja (obrazovne znanosti, obrazovne politike i sl.)
  • Poželjno 5 godina radnog iskustva na poslovima vezanim uz projektni menadžment (poznavanje projektnog ciklusa: prijava, upravljanje te izvještavanje o projektima)
  • Prednost će imati kandidati koji imaju iskustvo upravljanja EU-projektima te iskustvo rada u sektoru visokog obrazovanja ili iskustvo u bavljenju politikama visokog obrazovanja
  • Napredno poznavanje hrvatskog i engleskog jezika u pismu i govoru
  • Poželjno iskustvo rada u međunarodnim timovima i izvrsne komunikacijske vještine. IRO posebno potiče timski rad i traži kandidata koji je usmjeren na postizanje ciljeva, no istovremeno je dovoljno fleksibilan i osjetljiv za potrebe tima i na trendove iz okruženja
  • Visoka motivacija za rad i nove izazove, spremnost i sposobnost za učenje
  • Samostalnost i pedantnost u izvršavanju zadaća
  • Izvrsne organizacijske vještine, pouzdanost, točnost i sistematičnost
  • Sklonost timskom radu i dobre komunikacijske vještine
  • Napredno korištenje MS Office aplikacija (Word, Excel, Power Point) i Interneta.

  • Prijava se sastoji od (1) životopisa na hrvatskom jeziku i (2) motivacijskog pisma na hrvatskom i engleskom jeziku (do 250 riječi)
  • Prijave se šalju isključivo e-mailom na [email protected]. Molimo da u e-mailu pod 'Subject' OBAVEZNO napišete: 2019. Stručnjak(inja) za vođenje projekata u području visokog obrazovanja
  • Rok za slanje prijave: 11.06.2019.
  • Intervjui s kandidatima čije prijave uđu u uži krug će biti održani do kraja lipnja.
  • Trening i preuzimanje posla za odabranog kandidata/kinju će se održati prema dogovoru.