Stručnjak/inja za odnose s javnošću i marketing

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
04.08.2021.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Vrsta zaposlenja: Na određeno (s mogućnošću zaposlenja na neodređeno)
Radno vrijeme: Puno radno vrijeme

Opis posla i odgovornosti:
• promotivne aktivnosti vezane uz rad udruge
• sudjelovanje u osmišljavanju PR i marketinške strategije, praćenje PR kampanje i svih objava u medijima, te izrada press clippinga i newslettera
• komunikacija s medijskim djelatnicima, slanje PR objava relevantnim medijima (radio i tv postajama)
• praćenje, prilagođavanje i prijenos sadržaja iz drugih medija (sadržaj vezan uz glazbenu industriju, digitalne glazbene servise, aktivnosti vezene uz sprječavanje nelegalnog načina korištenja glazbe itd.)
• pisanje i priprema tekstova za web stranice
• social network marketing
• javno komuniciranje top liste prodaje/airplaya/digital liste od streaming servisa
• istraživanje stavova i potreba određene ciljne grupe, pripremu pitanja za intervju i obradu odgovora te izrada infografika
• sudjelovanje na sastancima radnih skupina pri izradi relevantnih studija i unutar Koordinacija kojih je ZAPRAF ili HDU član
• pisanje tekstova za promotivne materijale i lektoriranje tekstova
• odabir fotografija za medije, komunikacija s grafičkim dizajnerima oko izrade medijskih oglasa i sl.
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti:
• VSS
• aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
• napredno znanje rada na računalu (MS office)
• 5 godine iskustva u medijima ili na sličnim poslovima
• izražene organizacijske sposobnosti, snalažljivost i sposobnost multitaskinga
• visoka razina pouzdanosti, etičnosti i odgovornosti
• fleksibilnost, samoinicijativnost
• izrazita komunikativnost i sklonost timskom radu
• naglašen poslovni bonton verbalne i neverbalne komunikacije
• vozačka dozvola B kategorije
• poznavanje suvremene svjetske glazbene scene i industrije
• afiniteti prema modernim tehnologijama

Poslodavac nudi:

Mogućnost stalnog zaposlenja. Izazovan i dinamičan posao u atraktivnoj, dinamičnoj, proaktivnoj radnoj okolini u kojem se cijene izvrsnost, znanje, inicijativa i uslužnost.

Zaposlenje uključuje kontakte sa različitim domaćim i međunarodnim organizacijama i institucijama na dnevnoj razini, upoznavanje glazbene industrije te mogućnost daljnjeg usavršavanja i napredovanja.

Više o poslodavcu:

Udruga za zaštitu, prikupljanje i raspodjelu naknada fonogramskih prava (ZAPRAF) jedina je ovlaštena organizacija za kolektivno ostvarivanje producentskih prava na teritoriju RH. Svoju djelatnost obavlja na osnovu dobivene licence Državnog zavoda za intelektualno vlasništvo te temeljem dobivenih punomoći domaćih i inozemnih nositelja prava, ugovora o ekskluzivnom zastupanju te bilateralnih sporazumima sa drugim svjetskim organizacijama ove vrste.

Hrvatska diskografska udruga (HDU) je strukovna, dobrovoljna i neprofitna organizacija koja, sukladno zakonodavnom okviru, promiče interese diskografa, kao i interese diskografske i glazbene industrije Republike Hrvatske uopće.

ZAPRAF i HDU punopravne su članice Svjetske organizacije proizvođača fonograma - International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).

Molimo prijavite se putem donje 'Brze prijave'.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
pet godina