Stručni suradnik za prodaju (m/ž)

O poslu

Opis radnog mjesta:
Cilj Pharma Maac-a je pružiti proizvode i usluge za bolji i zdraviji život naših sugrađana. Počev od 1991. godine, kada smo osnovani, uspješno ispunjavamo potrebe cjelokupnog terapeutskog lanca:bolnica, medicinskog osoblja, ljekarni, maloprodajnih objekata, pacijenata i krajnjih korisnika.

Mi postupamo u skladu sa modelom holističkog koncepta, pružajući vrijedne terapeutske opcije, liječenje i dijagnostiku zasnovane na dokazima komplementarne i integrativne medicine.

U namjeri da proširimo naš tim, nudimo izazovne i dinamične pozicije stručnim, organiziranim osobama sa dugoročnim usmjerenjem.

STRUČNI SURADNIK ZA PRODAJU
(1 izvršitelj – Rijeka)

Svrha posla
Osnovna uloga i svrha radnog mjesta jeste postizanje maksimalne prodajne profitabilnosti putem prodaje proizvodnog portfola kompanije i/ili usluga, te osvajanje novih i zadržavanje postojećih klijenata na dodijeljenom teritoriju ili tržišnom segmentu.

Glavne dužnosti i obaveze
• Uspostavljanje, razvoj i održavanje pozitivnih poslovnih odnosa sa postojećim i potencijalnim klijentima na dodijeljenom teritoriju ili tržišnom segmentu;
• Planiranje i organiziranje lične prodajne strategije maksimizirajućiROI na za dodijeljenu teritoriju/tržišni segment;
• Dosljedno i blagovremeno realiziranje plana obilazaka/kontakata sa postojećim i novim klijentima;
• Efikasno i blagovremeno ostvarivanje ciljeva i ključnih pokazatelja (KPI) na tjednom, mjesečnom i kvartalnom nivou;
• Učešće u ugovaranju kupoprodajnih ugovora sa klijentima i drugim kupcima;
• Izvještavanje o identificiranim prednostima i uspoređivanje proizvoda koje kompanija prodaje;
• Istraživanje izvora i informacija za razvijanje potencijalnih klijenata i određivanje njihovog potencijala;
• Prikupljanje podataka za analizu teritorije/tržišni potencijal i vrednovanje postojećih i potencijalnih klijenata za kompaniju;
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Minimalni uvjeti
Obrazovanje
–VSS – Fakulteti društvenih ili prirodnih nauka (preferencija fakulteti medicinskih usmjerenja)
Radno iskustvo
– Minimalno 3 godine radnog iskustva na istim ili sličnim pozicijama
Funkcionalna znanja
– Aktivno poznavanje rada na računaru sa osnovnim programima;
Aktivno poznavanje engleskog jezika;
Vozačka dozvola B kategorije;
Kompetencije
– Upravljanje radnim učinkom, visoko razvijene komunikacijske sposobnosti,vještine uvjeravanja i pregovaranja,orijentiranost na kupce/klijente/korisnike, razmišljanje unaprijed i orijentiranost na rezultate.

Molimo zainteresirane kandidate, a koji ispunjavaju minimalne uvjete da svoja motivacijska pisma i životopise pošalju putem e-maila na [email protected]

Oglas je otvoren do 21.01.2019. godine.

Samo će kandidati koji uđu u uži izbor biti kontaktirani i pozvani na razgovor.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Potrebno radno iskustvo:
tri godine