Specijalist za upravljanje imovinom (m/ž)

O poslu

Opis radnog mjesta:
Opis posla:
Specijalist za upravljanje imovinom odgovoran je za postavljanje strategije nekretnina, pripremu poslovnog plana i izračun novčanog toka, razvoj imovine prema strategiji, procjenu trenutnih i potencijalnih rizika s obzirom na tekuće troškove, upravljanje izdavanjem u zakup, priprema investicijske prijedloge, definira ciljane skupine, priprema studije izvodljivosti.

Odgovornosti i zadaci:
- Procjena mjera za povećanje performansi nekretnina
- Mjere proračuna potrebne za prodaju nekretnina
- Ukazati na pravna pitanja vezano za nekretnine
- Koordinacija pravilne predaje relevantne dokumentacije od bivšeg vlasnika
- Izrada proračuna i kontrola troškova i prihoda imovine
- Prikupljanje nepodmirenih plaćanja putem Tima za upravljanje imovinom
- Postavljanje koncepta organizacije rada
- Priprema standarda za iznajmljivanje i kupnju/prodaju (standardizirani ugovori o najmu itd.)
- Procjena postojećih ugovora o najmu
- Pregovaranje sa stanarima i pregled fakturiranja zakupnina
- Otklanjanje nedostataka koji utječu na vrijednost određene imovine
- Definirati i provesti mjere za povećanje prihoda i definirati mjere za pomlađivanje i povećanje vrijednosti nekretnina
- Pružanje svih potrebnih informacija i dokumenata traženih u slučajevima prodajnih postupaka, kao i priprema za postupak prodaje
- Pružanje izvještaja i dokumentacije
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Osobno:
- Neovisan i sustavan stil rada
- Izražene komunikacijske i organizacijske vještine
- Samomotivirani pozitivnim i profesionalnim pristupom poslu
- Izvrsne vještine rješavanja problema i kritičkog mišljenja
- Proaktivnost i osobna odgovornost su prijeko potrebni
- Orijentiranost na ostvarivanje ciljeva i rezultata
- Spremnost za rad u timu
- Spremnost za putovanje i obavljanje terenskih poslova

Uvjeti:
- Najmanje 3+ godine iskustva u radu na polju upravljanja nekretninama ili građevinskog sektora
- Sveučilišna diploma
- Dobro znanje engleskog jezika u govoru i pismu
- Napredno poznavanje rada MS Office paketa
- Vozačka dozvola B kategorije / aktivan vozač
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Vozačka dozvola:
B
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
tri godine