Šaptač - upravljač titlovima / šaptačica - upravljačica titlovima  HZZ OGLAS

Poslodavac:
HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE IVANA PL. ZAJCA RIJEKA
Mjesto rada:
Rijeka
Rok prijave:
28.08.2022.

Mjesto rada:
RIJEKA, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Srednja škola 4 godine
Viša ili prvostupanjska
Radno iskustvo:
1 godinu
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; novootvoreni poslovi
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
e-mailom: [email protected]
putem linka: [email protected]
Ostale informacije:
Opis poslova: pomoć šaptanjem pravilnom odvijanju tijekom predstave/pokusa, na svim izvedbama.
šaptanje se može vršiti usmeno ili digitalno.
upravljanje uređajem za čitanje koji se smatra digitalnim šaptanjem
vođenje titlova za potrebe publike u slučaju kada se ne obavlja posao šaptanja (usmenog ili digitalnog).
poslovi prilagodbe teksta digitalizacijom
nastupanje u svim kazališnim projektima i događanjima
obavljanje i ostalih poslova iz svog djelokruga
Potrebna stručna sprema: Srednja stručna sprema ili viša stručna sprema s područja društvenog, humanističkog ili umjetničkog područja Potrebno radno iskustvo: 1 godina radnog iskustva Potrebno znanje svjetskog jezika: Aktivno znanje talijanskog jezika Potrebna posebna znanja: poznavanje osnova glazbene kulture
poznavanje rada na računalu
Kandidat je u obvezi uz svoju molbu dostaviti : životopis
izvadak iz ERPS-a
preslika dokaza o postignutoj stručnoj spremi
potvrdu o nekažnjavanju
Kandidat koji ostvaruje pravo na prednost pri zapošljavanju prema čl. 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine 121/17, 98/19, 84/21) i čl. 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine 84/21), dužan/a je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Kandidat koji se poziva na pravo prednosti na temelju čl.103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17, 98/19, 84/21) i čl.48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine 84/21), dužan je dostaviti dokaze iz tih članaka. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti prilikom zapošljavanja objavljeni su na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 Prijave sa traženim dokazima dostavljaju se na adresu e-pošte: [email protected] i [email protected] Prijave se primaju od 29.07.2022 do 28.08.2022. Intervju će se održati 2.9. od 8h u prostorima HNK Ivana pl. Zajca. Za vjerodostojnost teksta objavljenog na stranom jeziku odgovara poslodavac. BANDO DI CONCORSO per la selezione di un candidato per la posizione SUGGERITORE-OPERATORE DI SOTTOTITOLI all'interno della compagnia del DRAMMA ITALIANO: un esecutore/ un’esecutrice; Possono candidarsi al concorso candidati di entrambi i sessi (m/f). DESCRIZIONE DELLE MANSIONI: Suggerendo, aiuta il corretto sviluppo della performance/prova e di tutte le esibizioni. Può suggerire verbalmente o digitalmente. Gestisce un dispositivo di lettura considerato un suggeritore digitale. Gestisce il dispositivo per i sottotitoli per le esigenze del pubblico, quando non esegue il lavoro di suggeritore (orale o digitale). Esegue lavori di digitalizzazione: adattamento del testo a causa di cambiamenti nelle prove; adattamento del testo per il controllo del dispositivo di lettura; adattamento del testo per la gestione dei sottotitoli; Digitalizzare significa elaborare il testo in una forma digitale destinata all'uso su un computer. Partecipa a tutti i progetti e spettacoli teatrali. Svolge anche altri compiti nel suo ambito. QUALIFICA RICHIESTA: Minimo: diploma di scuola superiore o studi universitari di campo sociale, umanistico o artistico. PREPRAZIONE ARTISTICA NECESSARIA: / ESPERIENZA RICHIESTA: Almeno 1 anno di esperienza lavorativa in qualsiasi campo. CONOSCENZA NECESSARIA DI LINGUE Obbligatoria la conoscenza attiva della lingua italiana. Obbligatoria una buona conoscenza della lingua croata. ABILITÀ SPECIALI RICHIESTE, CONOSCENZE, AFFERMAZIONE IN UNA DETERMINATA AREA Conoscenza delle basi di cultura musicale. Conoscenza del lavoro al computer. Documentazione da allegare alla candidatura: Curriculum vitae Estratto dall’ERPS (conferme di anzianità di servizio) o copia dei contratti d’autore Copia del diploma attestante il livello professionale o documento equivalente I candidati che soddisfano le condizioni richieste e che hanno allegato tutta la documentazione necessaria sostengono obbligatoriamente un colloquio di presentazione previsto in data 2 settembre 2022 alle ore 8.00 presso lo stabile del Teatro. La domanda va inviata entro l’1 settembre all'indirizzo [email protected] o [email protected] con oggetto: “Candidatura al bando di concorso”. I candidati saranno informati sull'esito sul sito web del Teatro.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
125234307
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje