Samostalni računovođa (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
18.09.2023.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Pridružite se dinamičnom timu u Grant Thorntonu Hrvatska, članici međunarodne mreže Grant Thornton koja okuplja preko 65.000 stručnjaka širom 140 zemalja. Predani vrhunskoj usluzi, svojim klijentima pružamo širok spektar profesionalnih rješenja u područjima revizije, računovodstva, obračuna plaća te poreznog i poslovnog savjetovanja. Zbog rastućeg opsega poslovanja proširujemo svoj tim u Zagrebu te tražimo osobu za radno mjesto:

Opis posla:

Tražimo stručnjaka za računovodstvo i financije koji će biti ključna figura u našem timu. Ova osoba će preuzeti odgovornost za različite aspekte financijskog upravljanja i knjigovodstva kako bi osigurala financijsku stabilnost i usklađenost s poreznim zakonima. Najvažnije odgovornosti uključuju:

Godišnji obračuni: Izrada završnog računa, godišnjeg obračuna poreza i doprinosa te konsolidirane bilance.
Izrada financijskih izvještaja: Izrada financijskih izvještaja, uključujući bilancu, račun dobiti i gubitka te izvješća o novčanim tokovima.
Računovodstveni zadaci: Samostalno obavljanje različitih računovodstvenih zadataka, uključujući pripremu dokumenata za reviziju, knjiženje dokumenata, obračun plaća i mjesečni obračun PDV-a.
Porezna usklađenost: Ispravno i pravovremeno prijavljivanje poreza na dobit i ostalih poreza prema važećim zakonima i propisima te pružanje poreznog savjetovanja za optimizaciju porezne obveze.
Podrška klijentima: Aktivno sudjelovanje u komunikaciji s klijentima, pružanje stručnih savjeta o financijskim pitanjima i rješavanje njihovih poslovnih izazova. Aktivna suradnja s klijentima poduzeća, poreznom upravom, bankama i relevantnim institucijama.
Posebne pogodnosti:
Nudimo Vam:
• primanja u skladu s tržišnim standardima te u skladu s kvalifikacijama i iskustvom kandidata
• priliku za kontinuirani osobni i karijerni razvoj
• temeljito uvođenje u posao uz stručno mentorstvo i praćenje
• profesionalni napredak u međunarodnom okruženju
• fleksibilno radno vrijeme
• priliku za sudjelovanje u različitim dodatnim aktivnostima poput team-buildinga i izleta
• osiguran godišnji sistematski pregled i briga za zdravlje zaposlenika
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Od Vas očekujemo:
• najmanje pet (5) godina iskustva na poslovima knjigovodstva
• samostalnost u izradi financijskih izvještaja i prijave poreza na dobit
• poznavanje poreznih i računovodstvenih propisa
• iskustvo vođenja tima je prednost
• iskustvo u kontiranju i knjiženju dokumentacije u glavnu knjigu
• napredno poznavanje rada na računalu – MS Office / ERP programi; poznavanje rada u SAP-u je prednost
• obrazovanje ekonomskog smjera
• komunikativnost, odgovornost i točnost
• motiviranost i spremnost na rad u dinamičnom okruženju
• znanje engleskog ili njemačkog jezika

Ako ste zainteresirani za navedeno radno mjesto, željeli biste se pridružiti Grant Thornton timu i ispunjavate navedene uvjete, pošaljite nam svoju molbu sa životopisom na e-adresu: [email protected] ili putem linka za Brzu prijavu.

Kandidati koji odgovaraju traženom profilu bit će pozvani na razgovor i ući će u selekcijski proces. Kandidati koji ne ispunjavaju uvjete navedene u natječaju neće biti uključeni u selekcijski proces.
Strani jezik:
engleski, njemački
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
pet godina