Rukovatelj toranjskom dizalicom - kranom (m/ž)

Mjesto rada:
Veliko Trgovišće
Rok prijave:
27.06.2022.

O poslu

Opis radnog mjesta:
MDK Građevinar započeo je s radom kao obiteljski obrt za građevinske usluge, koji je kroz više od 50 godina rada prerastao u eminentnu građevinsku tvrtku i danas radi na svim velikim projektima izgradnje te jamči kvalitetu u skladu sa najvišim standardima struke. MDK ima jasnu viziju budućnosti, koja uključuje održivu izgradnju te neprestan rast i razvoj poslovanja.

Rukovatelj toranjskom dizalicom - kranom na gradilištu je osoba koja izvodi građevinske radove, prema uputama građevinskom poslovođe i glavno/pomoćnog inženjera gradilišta te je zadužen za slijedeće poslove:
- rukovanje dizalicom i samohodnim strojevima na mehanizirani pogon
- prenošenje, podizanje i spuštanje tereta i materijala toranjskom dizalicom
- praćenje aktivnosti koje se obavljaju dizalicom
- provjeru mogućnosti i operativnog stanja dizalice
- pomoćne poslove koji uključuju čišćenje, pranje alata, skupljanje otpadnog materijala, utovar i istovar tereta i materijala
- pomoćne poslove kod izvođenja zidarskih, armiračkih i tesarskih radova
- sudjelovanje u planiranju i provođenju aktivnosti osiguranja rada na siguran način
Posebne pogodnosti:
Što nudimo:
- zaposlenje u stalni radni odnos
- sve potrebne edukacije ili dodatna osposobljavanja prema zahtjevima radnog mjesta
- plaćen prijevoz ili službeno vozilo na korištenje
- isplata prigodnih i godišnjih nagrada (božićnica, nagrada za radne rezultate…)
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti:
- SSS građevinskog smjera
- radno iskustvo u radu s toranjskom dizalicom u trajanju od minimalno 1 godine
- položen ispit za upravljanje dizalicom
- položen vozački ispit B kategorije

Poželjna osposobljenosti za sljedeće:
- signaliziranje
- vezanje tereta na dizalicama
- montaža i demontaža građevinskih dizalica

Rukovatelj toranjskom dizalicom - kranom mora imati iskustvo u izvođenju građevinskih radova s dizalicom te mora imati sljedeća znanja i vještine: odgovornost, samostalnost, preciznost, efikasnost i sposobnost timskog rada.

Dodatno, rukovatelj toranjskom dizalicom - kranom mora razumjeti standarde tvrtke MDK i mjere Zaštite na radu te biti spreman za rad na visini te za rad na terenu.
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Potrebno radno iskustvo:
jedna godina