Operater za kontradiverzionu / protivdiverzionu kontrolu ručnog prtljaga na aerodromu (m/ž)

Mjesto rada:
Tivat, Crna Gora
Rok prijave:
11.02.2020.

O poslu

Opis radnog mjesta:
„Rukuje rentgenom; Obavlja poslove protivdiverzionog pregleda, putnika, ručnog prtljaga i stvari (ličnih stvari i pošte), prije ulaska u strogo kontrolisano područje (odlazeći gejt), obavlja detaljan (ručni) pregled prtljaga na osnovu Programa bezbjednosti aerodroma i zadatih procedura (vanredne i preventivne situacije), sprečava unošenje sumnjivog/opasnog predmeta koji se nalaze na listi zabranjenih predmeta za unošenje u avion i obavještava nadležni organ, vodi računa o svemu što bi moglo da ugrozi bezbjednost vazdušnog saobraćaja. Protivdiverzioni pregled putnika (putnik sa smanjenom pokretljivošću, da prepozna glavne medicinske karakteristike stanja putnika i da poznaje i razumijeme metode pretrage), vrši pomoću metal detektorskih vrata i ručnim pregledom pri kojem se kao pomoćno sredstvo može koristiti ručni metal detektor, sprečava unošenje predmeta čije je unošenje zabranjeno odnosno, kada je posjedovanje zakonom zabranjeno,izuzimaju sve zabranjene/opasne predmete prije ulaska u strogo kontrolisano područje, suzbija napad na fizički integritet ili imovinu koju obezbjeđuje, zadrava lice zatečeno u izvršenju krivičnog djela koje se goni po službenoj dužnosti i odmah ga predaje nadležnopm organu, odnosno obavještava ovlašćeno lice nadležnog organa u skladu sa zakonom. Učestvuje u sačinjavanju izvještaja o neregularnosti u smjeni, dužan je da se pridržava svih usmenih i pismenih naloga pretpostavljenih rukovodioca, pored svojih poslova;
rad na određeno vrijeme, honorarni posao / freelance, sezonski posao
Županija:
Država:
Crna Gora

Srednja školska sprema IV stepen, Uslovi po Zakonu o zaštiti lica i imovine- Rješenje odnosno Licenca za vršenje poslova zaštite, Potvrda završenoj obuci iz domena bezbjednosti (Modul1 Modul2 i Licence za HS1 HS2 i CONV1; Potvrda o str.osp.iz domena sigurnosti (Airside safety training D1), Potvrda o str.osp.iz domena prevoza opasnih materija u vaz.saobr. (DGR Training KAT12), Potvrda o str.osp.iz domena P/O putnika sa invaliditetom i smanjenom pokretljivošću, (PRM Training).