IT Administrator / Tehničar računalnog sustava (m/ž)

Mjesto rada:
Punat
Rok prijave:
24.02.2023.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Marina Punat Grupa je i u 2023. godini jedan je od najvećih i najpoželjnijih poslodavaca na otoku Krku, ali i šire.
S ciljem povećanja kvalitete rada IT sustava i bolje podrške korisnicima, Marina Punat Grupa d.o.o. traži djelatnika na radnom mjestu:

Opis posla:
• Instalacija, održavanje i nadzor lokalnih mrežnih sustava i opreme.
• Instalacija, održavanje i nadzor servera u virtualiziranoj okolini (VMware).
• Instalacija i administracija Windows i Linux operativnih sustava.
• Održavanje i nadzor fizičkih servera i uređaja za pohranu podataka.
• Održavanje korisničke IT opreme i programskih rješenja.
• Podrška krajnjim korisnicima za pripadajuće IT usluge i korisnička rješenja.
• Podešavanje routera i sličnih sustava (VLAN, VPN).
• Nadzor backup sustava za serversku platformu.
• Održavanje i nadzor sigurnosnih sustava.
• Testiranje novih sustava, podsustava, servisa.
• Instalacija, održavanje i nadzor sustava video nadzora nadziranog na IP kamerama.
• Izrada tehničke dokumentacija i ažurno vođenje evidencija o svim sustavima koje administrira.
• Udaljena podrška klijentima.
Posebne pogodnosti:
• Vrsta zaposlenja: puno radno vrijeme.
• Tip ugovora o radu: Ugovor o radu na neodređeno s probnim rokom od 6 mjeseci.
• Početak rada: odmah.
• Rad na složenim i zanimljivim projektima.
• Izvrsne radne uvjete i stimulativna primanja.
• Mogućnost osobnog i profesionalnog razvoja.
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti:
• Završen studij računalnog usmjerenja.
• Iskustvo u administraciji operativnih sustava Linux, Windows, vSphere.
• Sposobnost samostalne instalacije i podešavanja Linux distribucija i softvera.
• Iskustvo u administraciji mrežnih servisa – web, e-mail itd .
• Aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu.
• Izvrsno poznavanje alata MS Officea.
• Smisao za timski rad.
• Ljubaznost, proaktivnost i odlične komunikacijske vještine.

Prednosti:
• Iskustvo u radu s virtualizacijskim tehnologijama (vSphere, HyperV).
• Pet ili više godina iskustva u administraciji operativih sustava Linux, Windows.
• Iskustvo u radu s bazama podataka.
• Iskustvo u radu s Ubiquit mrežnom opremom, Cisco IOS i slično.
• Instalacija i održavanje bežičnih mreža.
• Iskustvo u instalaciji, konfiguraciji i održavanju raznih Linux servisa kao što su Apache, MySQL, Exim, Bind, Nginx, PHP, Postfix, Zimbra.
• Iskustvo u izradi disaster recovery rješenja.
Minimalna stručna sprema:
Viša škola
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno