DevOps Engineer (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
04.03.2020.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Ako voliš rješavati tehničke probleme, analizirati logove, razvijati svoje znanje na Apache Tomcat, Java i Microsoft Windows tehnologijama ovo je posao za tebe. Uz nadzor i praćenje performansi sustava imaš priliku testirati i uspostavljati procedure za automatizaciju ručno rađenih aktivnosti.
Odjel Operacija je centralno mjesto Trilixa koje s jedne strane komunicira s prvom linijom podrške, a s druge u suradnji s razvojnim timom priprema i uvodi u produkciju nove sustave ili proširuje postojeće.

Područja radnih zadataka:
- druga linija tehničke podrške
- obrada dnevnih tiketa
- praćenje performansi sustava/servisa/aplikacija
- nadzor dostupnosti sustava/servisa/aplikacija
- uspostava i podešavanje alata za praćenje performansi sustava
- deployment aplikacija (Azure)
- rad na projektima u domeni postojećih sustava kao voditelj ili dio Scrum tima
- analiza logova
- mailing lista za notifikacijske poruke, konfiguracija
- pokretanje, rekreiranje, kreiranje, izvještaja (BI)
- objava aplikacija u produkciji
- testiranje rješenja kroz faze razvoja
- redovna održavanja

Za vođenje i upravljanje proizvodima i projektima koristimo Atlassianov set alata (Jira, Bitbucket, Tempo, Confluence…).
Ako smatraš da bi se trebalo koristiti nešto što nije navedeno, a može nam olakšati život, prijedlozi su uvijek dobrodošli.
Posebne pogodnosti:
Što nudimo
- stimulativna primanja u skladu s doprinosom i tržišnim uvjetima
- kontinuirani profesionalni razvoj kroz različite oblike edukacija
- specijalizaciju i certifikaciju u pojedinim područjima
- odličan radni prostor i dinamično radno okruženje
- rad u društvu tvojih ljubimaca
- balans poslovnog i privatnog života
- mali timovi
- besplatno voće, topli i hladni napitci, sladoled i svašta nešto
- mogućnost odlaska na konferencije i edukacije koje odabereš
- redovite sistematske preglede
- članstvo u sportskom društvu za tebe, partnere i ljubimce
- teambuilding i zajedničke proslave
- vrsta zaposlenja je stalni radni odnos
- radno vrijeme od ponedjeljka do petka, klizno (najčešće se dolazi na posao do 10 i odradi svoje), fleksibilno (u skladu sa tvojim potrebama i obvezama)
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Znanja i kvalifikacije:
Koga tražimo?
- visoko motivirane osobe koje su spremne biti nositelji odjela Operacija i žele učiti i unaprjeđivati se
- osobe spremne na samostalni rad i rad u timu
- osobe spremne na suradnju sa ostalim odjelima i timovima.

Uvjeti:
- VŠS/VSS tehničkog smjera ili SSS uz odgovarajuće iskustvo
- iskustvo u radu s bazom podataka (MS SQL server)
- poznavanje Apache Tomcata (Java) tehnologija
- poželjno 2 godine radnog iskustva na sličnim poslovima osim za poziciju Juniora
- iskustvo u održavanju Microsoft Windows tehnologija je prednost
- poznavanje Nagios-a je prednost
- poznavanje Azure-a je prednost
- aktivno znanje engleskog jezika
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Strani jezik:
engleski (napredno)
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine