Carinski deklarant (m/ž)

Mjesto rada:
Rijeka
Rok prijave:
04.10.2023.

cargo-partner je kompanija u privatnom vlasništvu, koja nudi cijeli spektar info-logističkih usluga poput zračnog, pomorskog i cestovnog transporta, odnosno usluga skladištenja, s posebnim naglaskom na upotrebu IT rješenja te optimizaciju lanaca dobave. Kompanija posluje u više od 160 ureda u 40 zemalja svijeta sa ciljem kreiranja brzih i efikasnih logističkih rješenja za čitav niz različitih industrija.

Kao kompanija, vodimo brigu o svojim zaposlenicima i nastojimo, zajedno s njima, dugoročno razvijati njihova profesionalna znanja i vještine. Ako ste zainteresirani saznati više o nama, slobodno posjetite našu korporativnu web stranicu.

Širimo tim i tražimo:

Carinskog deklaranta (m/ž)
Rijeka

Opis posla i odgovornosti:
  • izrada carinskih deklaracija i pratećih dokumenata za sve vrste carinskih postupaka (carinsko skladištenje, uvoz, izvoz, provoz)
  • izrada izvještaja za Intrastat
  • kontakt sa carinskim službenicima i klijentima (pisani, usmeni)
  • savjetovanje stranaka oko carinskog posredovanja,
  • prisutnost pri inspekcijskim i carinskim pregledima,
  • provedba procesa u skladu s politikama kompanije,
  • napredno poznavanje i praćenje carinskih propisa
  • svakodnevni rad u Brix-u (Nova ICT)
Očekivanja:
  • min. SSS
  • min. 3 god. radnog iskustva na srodnim poslovima
  • odobrenje za obavljanje poslova carinskog zastupnika/položen stručni ispit
  • preciznost i orijentacija na detalje
  • timski rad i razvijene komunikacijske sposobnosti
  • poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • poznavanje MS Office alata (Word, Excel, Outlook)
  • napredno poznavanje Brix-a (Nova ICT)
Nudimo:
  • stimulativna primanja
  • ugovor o radu na neodređeno vrijeme uz probni rad
  • naknadu za prijevoz
  • naknadu za topli obrok
  • regres
  • božićnicu
  • dar u naravi
  • ugodno radno okruženje i uvođenje u posao

Ukoliko vam je blizak naš korporativni identitet, imate želju raditi u međunarodnoj kompaniji, u inovativnom i dinamičnom okruženju i smatrate da se možete poistovjetiti s našom poslovnom misijom i vizijom "we take it personally, with passion for excellence and better than others" javite nam se!