Voditelj/ica Izvještavanja za Banku i Grupu

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
26.04.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Kao jedna od najuspješnijih financijskih grupacija, UniCredit raste u istinski međunarodnom okruženju. Poslujemo u 50 zemalja i dajemo priliku za rast i razvoj osobama koji dijele naš entuzijazam prema neprestanoj gradnji na našim lokalnim korijenima i snažnom Europskom identitetu.
Tim Izvještavanje za Banku i Grupu dio je većeg tima Računovodstva i regulatornog izvještavanja a kao glavni zadatak ima izrađivati financijska izvješća za potrebe regulatornih tijela, većinskog vlasnika, revizorske tvrtke i poslovodstvo Banke u skladu sa zakonskim propisima, računovodstvenim standardima i Grupnim pravilima.

Voditelj Izvještavanja za Banku i Grupu zadužen je za upravljanje timom i razvoj tima te za:
• Točnu i pravovremenu izradu financijskih izvješća Banke i Grupe za potrebe izvještavanja
regulatornih tijela i poslovodstva Banke
• Točnu i kvalitetnu izradu analiza i izvještaja za potrebe konsolidacije većinskog vlasnika (BA/UCI)) i njegovih nadzornih tijela (FMA,BOI)
• Koordiniranje aktivnosti vezanih uz godišnju i polugodišnju reviziju financijskih izvješća Banke
• Održavanje kvalitetne komunikacije sa HNB-om i drugim regulatornim tijelima u cilju osiguravanja pravovremene implementacije propisa i pravila
• Kontinuirano osiguravanje kvalitete podataka i procesa koji determiniraju kvalitetu podataka, a koji su temelj financijskog upravljanja, te eksternog i internog izvještavanja
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Nudimo Vam:
• Mogućnost rada i razvoja u dinamičnoj okolini i području od strateške važnosti za Zagrebačku banku
• Razvoj rukovodnih kompetencija kroz uključivanje u ciljane programe razvoja za rukovoditelje
• Rad u internacionalnom okruženju Grupe UniCredit i mogućnosti za dugoročni razvoj u raznim područjima Grupe

Od vas očekujemo:
• VII. stupanj stručne spreme (VSS) / diplomski studij ekonomije
• Najmanje 5 godina relevantnog radnog iskustva (poželjno u financijskoj instituciji ili revizorskoj kući)
• Poželjno radno iskustvo na poslovima izvještavanja ili reviziji banaka u Hrvatskoj te na računovodstvenim poslovima
• Organizacijske sposobnosti, sklonost timskom radu i vještine vođenja
• Poželjno odlično poznavanje MSFI/MRS standarda i EU bankarskog regulatornog okvira
• Poželjno pohađanje ili položen ACCA
• Poželjno izvrsno znanje engleskog jezika u govoru i pismu

Detalji prijave:
Mjesto rada: Zagreb
Broj otvorenih radnih mjesta: 1
Rok za prijavu: 26.4.2015.

Pozivamo Vas da svoje ponude, zajedno s iscrpnim životopisom, dostavite putem sljedećeg linka.

Razmatrane će biti samo pravovremene i potpune prijave pristigle elektronskim putem.
Za dodatne informacije slobodno nam se obratite na telefon +385 (0) 1 630 5145.

Više o nama saznajte na našim webu stranicama: www.zaba.hr, a pozivamo vas da nas posjetite i na
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Potrebno radno iskustvo:
pet godina