Stručni suradnik za upravljanje rizicima i naplatu potraživanja (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
25.11.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Powerserv Croatia je dio Powerserv grupacije sa sjedištem u Beču, Austrija.
Za našeg klijenta, stabilnu i rastuću kompaniju, koja djeluje na dinamičnom i izazovnom tržištu energenata i koja svoju jasnu viziju i plan širenja na domaćem tržištu želi graditi kroz visoko motivirane i ambiciozne zaposlenike, tražimo kandidata za radno mjesto:

Stručni suradnik za upravljanje rizicima i naplatu potraživanja

Mjesto rada: Zagreb

Opis poslova:
• Provedba politike upravljanja rizicima i integracija istih u svakodnevno poslovanje organizacije
• Provođenje financijske i kvalitativne analize kompanija s ciljem procjene vjerodostojnosti i kvalitete poslovanja
• Rangiranje klijenata prema izloženosti rizicima i izrada prijedloga i stručnih analiza za poslovanje
• Ocjenjivanje mogućih rizika koji utječu na ostvarenje ciljeva, te uspostavljanje prikladnih mjera za upravljanje rizicima
• Unaprijeđenje postojeće metodologije i procedura upravljanja rizicima
• Izrada potrebnih izvještaja, predlaganje konkretnih koraka u poslovanju na i omogućavanje adekvatnog toka informacija prema svim relevantnim stranama
• Organizacija, koordinacija i kontrola naplate potraživanja
• Naplata potraživanja, kontaktiranje dužnika pismenim i usmenim putem i obavljanje svih administrativnih poslova vezanih uz naplatu potraživanja
• Prikupljanje i kontrola instrumenata osiguranja te slanje istih na naplatu
• Suradnja sa drugim odjelima unutar kompanije radi naplate potraživanja
• Svakodnevno praćenje zakonske regulative vezane uz naplatu potraživanja i stečajeva
• Pripremanje dokumentacije za ovrhe i/ili sudske tužbe, stečajeve i predstečajeve
• Kontaktiranje i koordinacija rada sa odvjetnikom, javnim bilježnikom i ostalim partnerima u procesu naplate potraživanja
• Vođenje evidencije o statusu pojedinog dužnika
• Izrada redovitih izvještaja o stanju potraživanja i izvještavanje nadređenih
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od kandidata očekujemo:
• 1-2 godine iskustva rada na istim ili sličnim pozicijama
• Poznavanje rada na računalu i MS Office alata
• Izražene komunikacijske, interpersonalne i pregovaračke vještine
• Izražene vještine rješavanja sukoba i konfliktnih situacija
• Izražene analitičke vještine i vještine logičnog zaključivanja
• Sklonost timskom radu
• Proaktivnost i želja za konstantnim učenjem i napredovanjem u radu
• Visoko postavljeni standardi i kriteriji kvalitete posla
• Pedantnost, organiziranost i odgovornost u radu
• Sposobnost asertivne komunikacije i orijentiranost na postizanje ciljeva

Nudimo:
• Rad u stimulativnom i dinamičnom okruženju
• Rad na regionalnoj razini i suradnja s timovima i podružnicama iz zemalja u okruženju
• Mogućnost napredovanja i nagrađivanja u skladu s ostvarenim ciljevima i rezultatima
• Mogućnost učenja i usavršavanja kroz rad u međunarodnoj okolini
• Rad u uspješnoj i financijski stabilnoj kompaniji u timu mladih i stručnih ljudi s odličnom organizacijskom klimom
• Stabilna i stimulativna primanja
• Zapošljavanje na određeno vrijeme uz mogućnost zapošljavanja na neodređeno vrijeme

Radujemo se Vašim prijavama putem Brze prijave do 25.11.2015.

Powerserv Croatia d.o.o.
Britanski trg 5
10000 Zagreb
www.powerserv.hr
Poznavanje rada na računalu:
dobro
Potrebno radno iskustvo:
jedna godina