Stariji računovođa / Viši stručni suradnik u računovodstvu (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
14.12.2014.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Tvrtka Talentor Hrvatska specijalizirana je za usluge posredovanja pri zapošljavanju, headhuntinga i HR savjetovanja. Naša snaga su preko 170 konzultanata u više od 20 gradova u Europi.

Naš klijent je tvrtka Siemens Convergence Creators, globalni ponuđač inovativnih ICT proizvoda, rješenja i servisa u području komunikacija i multimedije. Zahvaljujući dugogodišnjoj ekspertizi u vođenju kompleksnih internacionalnih projekata u različitim industrijama na području komunikacija, dokazali su se kao pouzdani poslovni partner klijentima u više od 70 zemalja svijeta. Njihovi kupci i partneri su vodeće svjetske tvrtke, proizvođači telekomunikacijske opreme, pružatelji komunikacijskih usluga, izdavačke i medijske tvrtke, javna uprava, pružatelji infrastrukturnih usluga, svemirske agencije i satelitski operateri. U Hrvatskoj uspješno posluju od 1995. godine kao dio lokalne Siemensove kompanije, a od početka 2013. godine su samostalna kompanija u okviru globalnog Siemensovog koncerna s više od 250 stručnjaka na lokacijama u Osijeku, Zagrebu i Splitu.

U svrhu pojačanja njihova tima tražimo kompetentnu i angažiranu osobu za radno mjesto:

Područje odgovornosti:
- provođenje svih knjigovodstvenih i računovodstvenih aktivnosti u skladu s hrvatskim zakonima kao i suradnja s računovodstvenim odjelom Grupe i primjena IAS/IFRS regulative
- intenzivna suradnja s Prodajom prilikom pripreme i nacrta financijskih izvještaja poduzeća
- podrška u vezi poreznih pitanja (porez na promet, porez na prihod poduzeća, …)
- podrška i svakodnevna kontrola knjiženja
- koordinacija i suradnja s revizijom
- odgovornost za poštivanje svih poreznih rokova (porezi, doprinosi za socijalno osiguranje, ...)
- kontakt osoba za registar trgovačkih društava te lokalnu upravu u vezi poreza i davanja, kao i za dostavljanje izvještaja/podataka tijelima uprave
- podrška odjelu Kontrolinga
- sudjelovanje u nadzoru i kontroli usklađenosti s važećim državnim propisima, smjernicama i naputcima u računovodstvu i financijama
- upravljanje gotovinom (upravljanje bankovnim računima – plaćanja u skladu s naputcima Grupe)
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti radnog mjesta:
- VSS, ekonomskog smjera
- najmanje 3 godine iskustva u računovodstvenim poslovima
- iskustvo rada u međunarodnim timovima je poželjno, no nije uvjet
- izvrsno poznavanje relevantnog hrvatskog zakonodavstva, kao npr. trgovačkog prava, financijskog izvještavanja, poreza, itd.
- vrlo dobro poznavanje IFRS-a
- znanje engleskog je uvjet, a njemačkog prednost
- vrlo dobro poznavanje MS Office paketa, osobito Excel-a
- poznavanje SAP R/3 alata je poželjno, no nije uvjet
- samostalnost i strukturiran pristup poslu
- preciznost i pouzdanost
- samomotivacija
- prilagodljivost i sposobnost rada u timu
- motivacija za vođenjem manjeg tima

Ponuda:
- mogućnost školovanja i stručnog razvoja
- rad u međunarodnim timovima
- mogućnost primanja i napredovanja u skladu s iskazanim rezultatima

Ukoliko ste zainteresirani za navedenu poziciju, molimo Vas da prijavu sa životopisom na hrvatskom i engleskom jeziku pošaljete putem on-line obrasca ili na e-mail, najkasnije do 14.12.2014.

Jurković savjetovanje d.o.o., Draškovićeva 55, Zagreb
Dozvola MINGORP-a za obavljanje djelatnosti posredovanja pri zapošljavanju, klasa UP/I-102-02/11-04/02, ur. br. 526-08-02-03/4-11-6.
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
tri godine