Specijalist/-ica za validaciju

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
05.07.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Kao jedna od najuspješnijih financijskih grupacija, UniCredit raste u istinski međunarodnom okruženju. Poslujemo u 50 zemalja i dajemo priliku za rast i razvoj osobama koji dijele naš entuzijazam prema neprestanoj gradnji na našim lokalnim korijenima i snažnom europskom identitetu.

U organizacijskoj jedinici Interne validacije Zagrebačke banke procjenjujemo adekvatnost internih modela i sustava mjerenja kreditnog rizika naših klijenata. Cilj nam je neovisno utvrditi funkcionalnost i djelotvornost IRB-sustava Banke (Internal Ratings Based System), u skladu sa zahtjevima regulatora kao i standardima Grupe UniCredit. Na temelju toga iniciramo promjene i unapređenja podržavajućih procesa banke i sustava mjerenja rizičnosti klijenata, a sve u cilju učinkovitijeg upravljanja kreditnim rizikom.

Vaš posao uključivat će:
- provođenje validacije internih modela Banke, odnosno aktivnosti na temelju kojih se može ocijeniti zadovoljava li rejting sustav Banke (uključujući modele, baze podataka i IT sustav) regulatorne standarde propisane za primjenu naprednog IRB pristupa kod mjerenja kreditnog rizika;
- dohvat, obrada i analiza podataka o rejtinzima i parametrima rizika te izrada izvještaja o dobivenim rezultatima;
- predlaganje mjera i davanje preporuka za unapređenje rejting sustava i internih modela banke s ciljem zadovoljavanja standarda korištenja rejtinga u kreditnom poslovanju uz praćenje rješavanja preporuka.

Nudimo Vam mogućnost da:
- razvijate širok spektar kompetencija iz različitih područja (matematike, statistike, financijske analize, analize bankarskog poslovanja te informatičkih tehnologija), radeći u multidisciplinarnom timu
- rad u našem timu dugoročno će Vas profilirati kao stručnjake u područjima metodologija primijenjenih u razvoju modela, procjene kreditnih procesa kao i procjene IT-infrastrukture koja je podloga svemu navedenome, što je sve aktualno u današnje doba upravljanja rizikom u različitim sferama te postaje sve važnije područje
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od vas očekujemo:
- Osobu s razvijenim komunikacijskim vještinama (usmenim i posebice pisanim)
- Proaktivnu, samostalnu i kreativnu u izvršavanju zadataka
- Organiziranu i sklonu analitičkom razmišljanju
- Kooperativnu i pouzdanu osobu
- Prilagodljivu promjenama, otvorenu za nove ideje i tehnologije
- Intelektualno znatiželjnu, sklonu kontinuiranom profesionalnom usavršavanju
- Osobu upoznatu s problematikom modeliranja kreditnog rizika (PD, LGD, EAD)
- Osobu koja poznaje IT-sustave (baze podataka i aplikacije) na osnovi kojih se provodi kreditni proces Banke te zakonske propise i regulativu u dijelu upravljanja rizicima (poznavanje IRB naprednog pristupa)

Koje uvjete morate zadovoljavati:
- VII. stupanj stručne spreme (VSS) / diplomski studij matematičkog, informatičkog ili drugog srodnog smjera
- Najmanje 2-3 godina relevantnog radnog iskustva u području modeliranja (razvoj ili validacija internih modela za kreditni rizik)
- Izvrsno poznavanje engleskog jezika
- Napredna matematičko-statistička znanja
- Izvrsno poznavanje rada na osobnom računalu, uz napredno korištenje SAS-alata/MathLaba/SQL-a/R-studio

Detalji prijave:
Mjesto rada: Zagreb
Broj otvorenih radnih mjesta: 1
Rok za prijavu: 05.07.2015.

Pozivamo Vas da svoje ponude, zajedno s iscrpnim životopisom, dostavite putem sljedećeg linka

Razmatrane će biti samo pravovremene i potpune prijave pristigle elektronskim putem.

Za dodatne informacije slobodno nam se obratite na telefon +385 (0) 1 630 5145.
Više o nama saznajte na našim webu stranicama: www.zaba.hr, a pozivamo vas da nas posjetite i na
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine