Specijalist/-ica za upravljanje kreditnim rizikom

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
12.07.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Kao jedna od najuspješnijih financijskih grupacija, UniCredit raste u istinski međunarodnom okruženju. Poslujemo u 50 zemalja i dajemo priliku za rast i razvoj osobama koji dijele naš entuzijazam prema neprestanoj gradnji na našim lokalnim korijenima i snažnom europskom identitetu.
U organizacijskoj jedinici Restrukturiranja poslovnih subjekata Zagrebačke banke upravljamo kreditnim rizikom u najrizičnijoj fazi klijentovog „životnog ciklusa“ uslijed pogoršanog financijskog položaja – fokus tima je definiranje „tailor made“ strategije Banke s ciljem financijskog i operativnog restrukturiranja klijenta, a samim time i uredne naplate rezerviranih plasmana Banke. Pravovremenim provođenjem adekvatnih mjera restrukturiranja Banka u konačnici štiti svoja potraživanja i sprječava daljnje gubitke. Svakodnevne aktivnosti specijalista obuhvaćaju analizu prijedloga za restrukturiranje, detaljnu analizu financijskih izvještaja, odobravanje zahtjeva za restrukturiranje, praćenje realizacije aktivnosti koje slijede, mjerenje pozitivnih i negativnih učinaka restrukturiranja na rezultat u kreditnom portfelju klijenata te predlaganje odgovarajuće korektivne mjere.
- Predviđamo gubitke po pojedinim kreditnim plasmanima radi pravodobnog formiranja rezervacija i upravljamo razinom specifičnih rezerviranja za kreditne rizike na razini Banke i Grupe.

Vaš posao uključivat će:
- provođenje aktivnosti restrukturiranja klijenata u portfelju u skladu s pravilima i procedurama
- praćenje provođenja aktivnosti naplate i statusa klijenata
- procjena kreditnog rizika po preuzetim klijentima, kontrola dokumentacije i statusa potraživanja u odnosu na postojeća osiguranja
- financijska analiza klijenata, analiza i procjena budućeg "cash-flowa" te praćenje realizacije "cash-flowa"
- izrada plana rezervacija i naplate loših potraživanja, procjena očekivanih budućih naplata klijenata iz portfelja te praćenje ostvarenja s utjecajem na račun dobiti i gubitka
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Nudimo Vam mogućnost da:
- postanete dio tima u kojem vlada odlična radna atmosfera, otvorena komunikacija i svakodnevno dijeljenje znanja
- kontinuirano učite iz iskustava drugih kolega iz Banke i Grupe
- aktivno sudjelujete u upravljanju rezultatom Banke

Od vas očekujemo da ste:
- Znatiželjna osoba koja želi kontinuirano učiti, promovirati dobre prakse upravljanja kreditnim rizikom, ali i propitivati postojeće te doprinositi njihovom unapređivanju
- Odvažna i poduzetna osobu koja kroz kreiranje kontakata s drugim ljudima – klijentima i internim poslovnim partnerima – traži prilike za iznalaženje odgovarajućih rješenja i suodlučivanje pri njihovoj implementaciji (u skladu s vlastitim ovlastima i odgovornostima)
- Osoba primjerenih komunikacijskih i pregovaračkih vještina
- Osoba s primjerenim poznavanjem različitih vrsta rizika, osobito kreditnog rizika, kreditnog procesa u njegovim „životnim fazama“

Koje uvjete morate zadovoljavati:
- VII. stupanj stručne spreme (VSS) / diplomski studij ekonomskog smjera ili drugog srodnog područja
- Najmanje 2 godine relevantnog radnog iskustva (poželjno u financijskoj instituciji ili revizorskoj kući)
- Poželjno je radno iskustvo u kreditnim rizicima poslovnih subjekata i/ili vođenju poslovnog odnosa s korporativnim klijentima
- Poželjno napredno poznavanje financijske analize i elemenata kreditnog rizika
- Poželjno poznavanje osnovnih metoda i procesa restrukturiranja
- Poželjno poznavanje zakonske regulative bankarskog sustava
- Poželjno izvrsno znanje engleskog jezika (u govoru i pismu)
- Poželjno napredno znanje Excela

Detalji prijave:
Mjesto rada: Zagreb
Broj otvorenih radnih mjesta: 1
Rok za prijavu: 12.07.2015.

Pozivamo Vas da svoje ponude, zajedno s iscrpnim životopisom, dostavite putem sljedećeg linka

Razmatrane će biti samo pravovremene i potpune prijave pristigle elektronskim putem.
Za dodatne informacije slobodno nam se obratite na telefon +385 (0) 1 630 5145.
Više o nama saznajte na našim webu stranicama: www.zaba.hr
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
dvije godine