Specijalist/-ica za tržišne rizike

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
26.11.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Kao jedna od najuspješnijih financijskih grupacija, UniCredit raste u istinski međunarodnom okruženju. Poslujemo u 50 zemalja i dajemo priliku za rast i razvoj osobama koji dijele naš entuzijazam prema neprestanoj gradnji na našim lokalnim korijenima i snažnom europskom identitetu.

Svrha posla Specijalista za tržišne rizike je upravljanje i kontrola tržišnih rizika u skladu s međunarodnim standardima i poslovnom strategijom Zagrebačke banke i Unicredit grupe.

Ključna područja rada nove osobe bila bi:
- analiza i interpretacija izvještaja, izrada komentara, davanje preporuka i predlaganje mjera za upravljanje i kontrolu tržišnih rizika
- razvoj, održavanje i implementacija modela procjene ili kvantifikacije tržišnih rizika
- identificiranje izvora potrebnih podataka, prikupljanje podataka te izrada potrebnih podloga za analizu i izvještavanje
- dnevno praćenje rezultata dobiti/gubitka vezanih uz riznično poslovanje uz izradu komentara kretanja za upravu i više rukovodstvo
- usklađivanje dnevnog rezultata dobiti/gubitka s izvještajima drugih organizacijskih dijelova
- uspostava računovodstva zaštite iz aspekta tržišnih rizika u skladu s relevantnim računovodstvenim standardima i standardima Grupe, sudjelovanje u testiranju i implementaciji na razini Banke
- sudjelovanje u IFRS 9 projektu iz aspekta vrednovanja kredita, usporedba različitih modela vrednovanja, testiranje rezultata
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od vas očekujemo:
- poznavanje računovodstva, računovodstvenih tretmana i međunarodnih računovodstvenih standarda (IAS 39, IFRS 9, IFRS 13)
- poznavanje računovodstva derivatnih instrumenata
- poznavanje koncepta računovodstva zaštite (hedge accounting)
- poznavanje rizničnih proizvoda i poznavanje metoda vrednovanja rizničnih proizvoda (s naglaskom na derivatne instrumente)
- iskustvo u samostalnom obavljanju zadataka, analitičnost, predanost poslu i motiviranost
- razvijen kritički način razmišljanja te spremnost na propitivanje
- otvorenost novim idejama i rješenjima te proaktivnost u predlaganju ideja, rješenja i potencijalnih unapređenja za uočene probleme, želju za istraživanjem, stalnim učenjem i razvijanjem
- prednost će imati kandidati sa stečenim certifikatom poput: FRM (Financial Risk Manager) / PRM (Professional Risk Manager) / CFA (Chartered Financial Analyst)

Koje uvjete morate zadovoljavati:
- VII. stupanj stručne spreme (VSS) /diplomski studij, smjer: ekonomija, matematika ili drugo relevantno srodno područje
- završen minimalno jednogodišnji pripravnički staž na poslovima zanimanja ili drugog srodnog područja
- izvrsno poznavanje MS Office paketa (Word, Excel, PPT)
- izvrsno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu

Detalji prijave:
- Mjesto rada: Zagreb
- Broj otvorenih radnih mjesta: 1
- Rok za prijavu: 26. 11. 2015.

Pozivamo Vas da svoje ponude, zajedno s iscrpnim životopisom, dostavite putem linka.

Razmatrane će biti samo pravovremene i potpune prijave pristigle elektronskim putem.
Za dodatne informacije slobodno nam se obratite na telefon +385 (0) 1 630 5145.
Više o nama saznajte na našim webu stranicama: www.zaba.hr, a pozivamo vas da nas posjetite i na Linkedin-u.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski
Poznavanje rada na računalu:
dobro