Specijalist/-ica za bankarsko pravo

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
08.02.2015.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Zagrebačka banka je članica Grupe UniCredit, jedne od najuspješnijih financijskih grupacija. UniCredit raste u istinski međunarodnom okruženju u kojem poslujemo u 50 zemalja. Priliku za rast i razvoj dajemo osobama koji dijele naš entuzijazam prema neprestanoj gradnji na našim lokalnim korijenima i snažnom europskom identitetu.

Specijalisti/-ice za bankarsko pravo djeluju unutar Pravnih poslova Zagrebačke banke, te pružaju pravne savjete i stručna pravna mišljenja u komercijalnim i proceduralno-korporativnim aktivnostima Banke. Bave se zastupanjem Banke u postupcima pred sudom i drugim tijelima te sastavljanjem i pravnim kontroliranjem ugovorne i druge pravno relevantne dokumentacije.

Oglas se odnosi za radno mjesto Specijalist/-ica za bankarsko pravo u Timu za pravnu podršku korporativnom bankarstvu.

Odgovornosti rada:
- Izrada pravnih savjeta i mišljenja vezanih uz poslovnu domenu korporativnog bankarstva
- Sudjelovanje na sastancima, pregovaranje i definiranje složenih pravnih transakcija iz područja projektnog financiranja, restrukturiranja i investicijskog bankarstva
- Zastupanje Banke pred sudovima i drugim tijelima u parničnim, ovršnim i stečajnim predmetima
- Suradnja s eksternim pravnim savjetnicima uz superviziju njihovih aktivnosti
- Izrada i pravna kontrola ugovorne dokumentacije
- Zaštita imovinskog i drugog pravnog interesa Banke u postupcima pred tijelima vlasti i u odnosima s klijentima
- Praćenje propisa, mišljenja pravne znanosti i sudske prakse relevantne za Banku
- Aktivno sudjelovanje u razmjeni znanja i najboljih iskustava unutar Pravnih poslova i Banke
- Aktivna uključenost i u drugim pravnim stvarima prema potrebama posla
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Od vas očekujemo:
- Analitičko i logičko razmišljanje, brzo i odlučno zaključivanje
- Izražene interpersonalne vještine i sklonost timskom radu
- Odlične organizacijske sposobnosti uz naglasak na prepoznavanje prioriteta
- Razvijene sposobnosti pregovaranja
- Sposobnost prepoznati pravni problem i ponuditi rješenje u zadanim uvjetima (vremenskim, poslovnim)
- Ustrajnost i predanost poslu, savjesnost i odgovornost u ostvarivanju postavljenih ciljeva
- Usmjerenost na detalje, sustavnost i logičnost
- Sposobnost jasnog, strukturiranog i gramatički ispravnog pisanog pravnog mišljenja
- Sposobnost jasnog, konciznog i uvjerljivog usmenog komuniciranja prilikom iznošenja vlastitih stavova uz mogućnost utjecanja na stavove i razmišljanja drugih
- Spremnost na učenje, usavršavanje i prilagođavanje promjenama
- Prepoznavanje rizika u obavljanju radnih zadataka i adekvatno upravljanje njima

Koje uvjete morate zadovoljavati:
- VII. stupanj stručne spreme (VSS) / diplomski studij prava
- Položen pravosudni ispit
- Minimalno 5 godina iskustva rada u financijskoj industriji, odvjetništvu ili pravosuđu u predmetima gdje su subjekti pravne osobe
- Prednost imaju kandidati koji izvrsno poznaju legislativu i praksu iz područja ovršnog i stečajnog prava
- Prednost imaju kandidati koji izvrsno poznaju legislativu i praksu iz područja prava tržišta kapitala
- Poželjno odlično poznavanje rada na osobnom računalu (MS Office)
- Poželjno izvrsno aktivno vladanje engleskim jezikom u govoru i pismu

Detalji prijave:

Mjesto rada: Zagreb
Broj otvorenih radnih mjesta: 2
Rok za prijavu: 08.02.2015.

Pozivamo Vas da svoje ponude, zajedno s iscrpnim životopisom i motivacijskim pismom dostavite putem sljedećeg linka

Razmatrane će biti samo pravovremene i potpune prijave pristigle elektronskim putem.

Za dodatne informacije slobodno nam se obratite na telefon +385 (0) 1 630 5145.

Više o nama saznajte na našim webu stranicama: www.zaba.hr, a pozivamo vas da nas posjetite i na LinkedIn-u.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Poznavanje rada na računalu:
napredno
Potrebno radno iskustvo:
pet godina