Glavni analitičar (ž/m)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
27.05.2016.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Privredna banka Zagreb d.d. je društvo čija je vizija biti uzor i centar izvrsnosti u području financijskog poslovanja u Hrvatskoj. Mi prepoznajemo Vaš talent, pružamo vrhunske uvjete za profesionalni razvoj i želimo zajednički stvarati nove vrijednosti.
S ciljem održavanja kvalitete i pouzdanosti našeg poslovanja i osnaživanja unutarnjih snaga Privredne banke Zagreb d.d., tražimo ambiciozne i motivirane osobe zainteresirane za izazovni korak u karijeri u području upravljanja rizicima na radnom mjestu:

Glavni analitičar (ž/m) u Sektoru za upravljanje rizicima,
Tim za financijske rizike (mjesto rada Zagreb)

Radni zadaci analitičara u timu za financijske rizike obuhvaćaju:
• održavanje i razvoj aplikativnog alata koji se koristi kao podloga za mjerenje likvidnosnog i kamatnog rizika;
• kontrola i izrada LCR izvješća (dnevnog i mjesečnog) i NSFR izvješća;
• kontrola i izrada izvještaja o izloženosti financijskim rizicima;
• praćenje regulative koja se odnosi na upravljanje financijskim rizicima
Vrsta posla:
stalni radni odnos, rad na određeno vrijeme
Županija:

Formalni uvjeti koje svi kandidati moraju zadovoljavati su sljedeći:
• visoka stručna sprema/ mag. (matematički, informatički, ekonomski smjer)
• poznavanje problematike upravljanja financijskim rizicima ili spremnost i interes za učenjem o istom,
• poželjno poznavanje proizvoda i razumijevanje poslovanja financijskih institucija,
• iskustvo na sličnim poslovima u banci je prednost,
• napredne IT vještine – poznavanje rada s bazama podataka, poznavanje SQL-a, VBA,
• napredno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu.

Dodatne karakteristike koje tražimo kod kandidata su sljedeće:
• sklonost timskom radu i radu u dinamičnom okruženju,
• samostalnost u radu,
• inicijativu za unaprijeđenima poslovnih aktivnosti,
• sposobnost povezivanja, razumijevanje, zaključivanja te interpretacije rezultata,
• visoku razinu pisane komunikacije te jasnoću i sažetost u izražavanju,
• sigurnost i proaktivnost u nastupu.

Što nudimo?
Privredna banka Zagreb d.d. svojim djelatnicima nudi priliku za profesionalno usavršavanje i napredovanje kroz rad u dinamičnom okruženju i na izazovnim projektima. Pozicija u Sektoru za upravljanje rizicima omogućava stjecanje najnaprednijih znanja i vještina u području 'best practice' u risk managementu i odgovornost za samostalno praćenje i kontrolu likvidnosti Banke. Uz kontinuirani stručni razvoj, zaposlenicima su dostupni i tečajevi stranih jezika, interna korporativna akademija kao i brojni in-house razvojni moduli. O mogućnostima razvoja i karijeri u PBZ grupi više možete pročitati i na našim korporativnim stranicama (http://www.pbz.hr/hr/posao-karijera-0).

Kako se prijaviti?
Uz životopis i ispunjen 'PBZ Prijavni upitnik' koji se u elektronskom obliku nalazi na korporativnim stranicama Banke (www.pbz.hr) svoj interes za otvoreno radno mjesto iskažite najkasnije do 27. svibnja 2016. godine isključivo putem Brze prijave.

Zapošljavamo i pripravnike! Ukoliko nemate radnog iskustva, no imate izražen interes i želju za učenjem, javite nam se na oglas.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski