Vozač/ica autobusa  HZZ OGLAS

10
Razina obrazovanja:
Srednja škola 3 godine
Srednja škola 4 godine
Uvjeti na radnom mjestu:
Rad na jednom mjestu
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; povećan opseg posla
mogućnost zapošljavanja umirovljenika
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Prijevoz:
Bez naknade
Vozački ispit:
Kategorija D
Kontakt:
osobni dolazak: MATIJE ŠKARIĆA BB
najava na telefon: 023 343700
pisana zamolba: Matije Škarića bb
e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:
Opis poslova: radnik upravlja autobusom na način da osigura točnost, redovitost reda vožnje, te udobnost i sigurnost putnika, prije početka obavljanja poslova i radnih zadataka preuzima autobus, isprave i opremu vozila, te obavlja dnevni tehnički pregled vozila na način kako je to regulirano Pravilnikom o broju članova posade motornih vozila i uvjetima za obavljanje njihovih poslova, postavlja vozilo na polazište u određeno vrijeme prije polaska, izvan kolodvora i autobusnih stajališta obvezan je zaustaviti vozilo na znak kontrolora, u tijeku vožnje kontrolira rad instrumenata i drugih uređaja na vozilu, kako bi izbjegao nezgode koje bi mogle nastupiti zbog nepažljivog rukovanja vozilom, obveza je barem jedanput u tijeku obavljanja radnog zadatka provjeriti ispravnost guma, u slučaju kvara vozila obvezan je otkloniti kvar ako je kvar takve prirode da ga vozač uz pomoć priručnog alata kojega posjeduje može otkloniti, u slučajevima većih kvarova, dužnost je vozača da u najkraćem mogućem roku obavijesti najbližu odgovornu osobu radi otklanjanja kvara i osiguranja prijevoza putnika, u slučaju nemogućnosti otklanjanja kvara na vozilu dužan je zadržati se u vozilu sve dok ne dobije odobrenje da ga napusti, a po odobrenju prije napuštanja autobusa, istog osigurava od krađe i drugih oštećenja, u slučaju nezgode i bolesti putnika u granicama raspoloživih mogućnosti dužan je pružiti pomoć bolesniku ili ozlijeđenom, a u slučajevima da je vozilo ispravno za vožnju prebaciti do najbliže zdravstvene ustanove ili im osigurati prijevoz drugim vozilima, vodi evidenciju o tijeku vožnje na propisanim tiskanicama, obavlja sve dužnosti kontrolora kada u autobusu radi bez kontrolora, obavlja dnevni tehnički pregled vozila i potpisuje putni radni list, nakon obavljenog radnog zadatka, obavlja administrativne formalnosti, parkira autobus na određeno mjesto, zapažene manje tehničke neispravnosti pokušava sam otkloniti, a u ostalim slučajevima predaje vozilo osoblju u radionici, nakon završetka svakog radnog zadatka, a posebno svakim povratkom u garažu, puni rezervoar gorivom i svojim potpisom ovjerava količinu, po završetku radnog zadatka predaje uredno popunjen putni radni list dežurnom prometniku, a odgovornoj osobi za vođenje evidencije o tehničkoj ispravnosti vozila prenosi zapažanja tijekom vožnje, vodi brigu o periodičnim izmjenama ulja u motoru i drugim agregatima, kao i kvaliteti i stanju guma.

NAPOMENA: kandidatima koji su zanteresirani za posao, a nemaju dozvolu D kategorije, niti KOD 95, Poslodavac će, uz određene uvjete, isto financirati.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
133735683
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje
Sva prava pridržana © 2024, www.hzz.hr
Sadržaj ovog oglasa je prenesen sa službenih stranica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
Portal Posao.hr ne odgovara za eventualnu netočnost podataka u oglasu.