Voditelj/ica računovodstva / Accounting Manager

Mjesto rada:
Petrijevci
Rok prijave:
23.01.2020.

VODITELJ/ICA RAČUNOVODSTVA / ACCOUNTING MANAGER (m/ž)
Mjesto rada: PETRIJEVCI, OSJEČKO-BARANJSKA ŽUPANIJA

Radno mjesto:

  • vrsta zaposlenja: na određeno; novootvoreni poslovi
  • radno vrijeme: puno radno vrijeme
  • način rada: smjena – prijepodne
  • smještaj: nema smještaja
  • naknada za prijevoz: djelomično
  • uvjeti na radnom mjestu: rad na jednom mjestu

Opis poslova:

  • organizacija rada i kontrola knjigovodstvenih i računovodstvenih poslova
  • praćenje i primjena međunarodnih standarda financijskog izvješćivanja
  • razvoj i izrada knjigovodstvenih (računovodstvenih) politika, metoda i metodologija
  • razvoj i unapređenje kontnog plana
  • ažurno vođenje glavne i pomoćnih knjiga ( kontiranje i knjiženje odobrenih ulaznih računa, odobrene blagajničke dokumentacije, izvoda žiro računa i izvoda banaka, izlaznih i ulaznih računa i preuzimanje salda kontija kupaca i dobavljača, prometa i stanja skladišta materijala i roba) te robno materijalna obrada
  • ažurno vođenje poreznih knjiga i obračun poreza; upravljanje optimizacijom porezne pozicije
  • izrada financijskih izvještaja ( periodičnih i godišnjih ) u skladu s IFRS ( izrada završnog računa, GFI POD-a, bruto bilance, RDG centra odgovornosti, RDG, bilance, novčanog tijeka, izvještaja prema definiranim KPU, statistički izvještaji )
  • izrada mjesečnih obračuna ( amortizacija po mjestima troška, plaća po mjestima troška, PDV, porez na dobit, obračun ostalih poreza, trošarina i naknada)
  • izrada izlaznih faktura
  • likvidatura ulaznih faktura
  • izrada obračunskih plaćanja
  • izrada internih obračuna ( kalkulacije, zapisnici )
  • koordinacija odnosa s revizorima i primjena revizorskih preporuka
  • analiza i usklađivanje godišnjeg popisa zaliha, inventara i opreme
  • suradnja s državnim tijelima i pravnim osobama koje imaju javne ovlasti
  • provedba kontrola i nadzora rada radnika
  • uočavanje problema i predlaganje rješenja
  • upravljanje procesom zaštite na radu i unapređenje uvjeta rada
  • suradnja i dostava relevantnih informacija drugim sektorima i odjelima
  • primjena i kontinuirani nadzor provedbe ISU¹ sustava
  • informiranje nadređenih o svim parametrima vezanim za rad u odjelu
  • ažurno vođenje poslovne dokumetacije
  • izrada izvještaja o ostvarenju planova i rezultatima rada
  • kontinuirano stručno usavršavanje i unaprjeđenje radnih vještina
  • obavljanje drugih poslova po nalogu nadređenih

Nudimo:

  • mogućnost rada u velikoj tvrtki s dugom tradicijom
  • ugovor na određeno s mogućnošću sklapanja ugovora na neodređeno
  • kontinuirano profesionalno usavršavanje i mogućnost napredovanja
  • rad na puno radno vrijeme
  • rast plaće proporcionalno ostvarenim rezultatima
  • rad u ugodnoj i dinamičnoj atmosferi
  • plaćena naknada za prijevoz
  • osiguran topli obrok

Posloprimac:

  • razina obrazovanja: SSS, VŠS, VSS
  • strani jezici: engleski jezik
  • informatička znanja: potrebno napredno poznavanje rada na računalu

Molimo prijavite se najkasnije do 23.01.20020.:

  • putem donje 'Brze prijave'
  • pismena zamolba: MESNA INDUSTRIJA RAVLIĆ d.o.o., Čvrsnička 4, 31000 Osijek