Voditelj financijskih operacija (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
07.02.2020.

Osnivači Proficija jedni su od prvih američkih investitora u Hrvatskoj. Od početka aktivno podupiremo sveukupni prijelaz na tržišnu ekonomiju pružajući tada oskudne financijske i upravljačke resurse. Ostvarujemo dugoročni rast vrijednosti za naše dioničare te istovremeno pozitivno utječemo na naše korisnike, zaposlenike i zajednice u koje ulažemo. Naši su napori usmjereni na izgradnju diverzificiranog portfelja jedinstvenih srednje velikih turističkih projekata i ulaganja poduzetničkog (venture) kapitala.

Kompanije u koje ulažemo potičemo da neprestano propituju postojeće prakse i testiraju inovativne koncepte u nastojanju da stvore novu vrijednost. Proficijeva ulaganja u turizam nastoje se izdvojiti iz uobičajene turističke ponude. Posjedujemo nekoliko nekretnina na jedinstvenim lokacijama na hrvatskoj obali, počevši od boutique hotela pa sve do all-inclusive ekološkog turističkog naselja, razvijamo pomno promišljene koncepte koji osiguravaju sklad s okruženjem.

Poslodavac: PROFICIO d.d., Zagreb, Draškovićeva 12
Mjesto rada: Zagreb
Potrebna stručna sprema: VSS, VŠS, Magistar ili Prvostupnik ekonomije
Potrebne godine iskustva: 3 godina radnog iskustva na sličnim poslovima
Početak rada: Odmah

Opis poslova:
  • Reorganizacija i optimizacija kontroling i reporting procedura
  • Suradnja u procesima planiranja, izrada budgeta i izrade procjena poslovanja
  • Kontrola i analiza realizacije ciljeva - ukazivanje na uočene propuste i odstupanja
  • Izrada internih i eksternih izvještaja poslovanja različitim korisnicima uz potrebna objašnjenja
  • Izračun pokazatelja uspješnosti poslovanja i profitabilnosti na svim hijerarhijskim razinama
  • Pružanje podrške procesu strateškog planiranja i razvoju scenarija
  • Suradnja u ostalim poslovnim analizama
  • Priprema poslovnih prezentacija
  • Planiranje tijeka financiranja unutar Grupe
  • Sudjelovanje u mjesečnom zatvaranju razdoblja
  • Vođenje procese spajanja, akvizicija i razdvajanja
  • Sudjelovanje u procesu revizije
  • Rad na projektnim zadacima i implementaciji IT rješenja
  • Ostali poslovi iz domene financija i kontrolinga
  • Kontakt s bankama, osiguravajućim društvima i konzultantima
  • Osiguravanje usklađenosti s relevantnom zakonskom regulativom
Uvjeti:
  • VSS/VŠS ekonomskog smjera
  • Odlično poznavanje računovodstvenih i financijskih načela, prakse i izvještavanja
  • Poželjno 3 i više godina radnog iskustva u financijama i/ili kontrolingu
  • Izvrsno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu (minimalno B2 razina)
  • Napredno poznavanje MS Excela te poželjno poznavanje ostalih MS Office uredskih programa
  • Poznavanje rada u računovodstvenom programu Diventa je prednost
  • Proaktivnost, sklonost samostalnom pristupu u radu i visoka razina odgovornosti za rad
  • Preciznost i sistematičnost u radu
  • Analitičnost i sposobnost sagledavanja i razumijevanja šire slike
  • Izražena sposobnost prezentiranja informacija
  • Razvijene komunikacijske vještine na svim razinamam unutar Grupe uključujući Upravu i Nadzorni odbor

Vaše ponude sa životopisima molimo pošaljite najkasnije do 07.02.2020. brzom prijavom.