Sobarica / Sobar

Mjesto rada:
Slovenija (Ljubljana, Nova Gorica)
Rok prijave:
24.10.2017.

O poslu

Opis radnog mjesta:
- puno radno vrijeme
Posebne pogodnosti:
- nema smještaja
Vrsta posla:
rad na određeno vrijeme
Županija:
Država:

Znanja i kvalifikacije:
- završena minimalno osnovna škola

NAPOMENA ZA KANDIDATE:

U prijelaznom razdoblju nakon ulaska Hrvatske u Europsku uniju (do 30.6.2018.) hrvatski državljani u prve dvije godine svog boravka u Sloveniji i dalje trebaju radnu dozvolu koju izdaje slvoenski Zavod za zapošljavanje. Postupak pribavljanja i pravnog reguliranja svog boravka u Sloveniji trebaju provesti sami kandidati, odnosno zadovoljiti uvjete rada u Sloveniji.

Pristup slovenskom tržištu rada trenutno imaju:

1. Građani Hrvatske koji najmanje dvije godine zakonito borave u Sloveniji. To znači da nakon dvije godine neprekidnog pravnog boravka u Sloveniji mogu biti zaposleni pod istim uvjetima kao slovenski državljani.

2. U prve dvije godine njihova pravnog boravka u Sloveniji hrvatski državljani mogu se zaposliti ako:
a. su slovenskog podrijetla do druge generacije u direktnoj liniji,
b. imaju odobrenje za stalni boravak u Sloveniji,
c. borave u Sloveniji na temelju spajanja obitelji s državljanima Švicarske, Europskog ekonomskog područja (EEA) ili EU (osim Hrvatske),
d. stekli su barem jedno visoko obrazovanje u posljednje dvije godine ili završili program istraživačkog rada,
e. imenovani su za zastupanje pravne ili fizičke osobe i moraju biti upisani u odgovarajući registar.

Više detalja možete pronaći na slovenskom jeziku na: https://www.ess.gov.si/delodajalci/zaposlovanje_in_delo_tujcev/zaposlovanje_hrvaskih_delavcev
Minimalna stručna sprema:
Osnovna škola
Potrebno radno iskustvo:
jedna godina