Sistem inženjer za nadzor IT infrastrukture i usluga (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
19.04.2020.

Sedam IT je jedan od vodećih hrvatskih pružatelja informatičko-komunikacijskih rješenja i usluga. Optimizacijom poslovnih procesa i podrškom u odlučivanju i upravljanju omogućavamo korisnicima ostvarenje poslovnih ciljeva i povrat uloženih sredstava. Naš portfelj rješenja pokriva cjelokupne ICT potrebe poduzeća: od infrastrukture i optimizacije do rješenja za razvoj poslovanja.

Naše znanje i stručnost osiguravaju razvoj tvrtke. Odnos razvoja i ulaganja u Sedam IT je obostran. Održavamo izvrsnost, ulažemo u kreativne oblike stjecanja znanja i vještina i ostvarujemo inovativnost koja nas čini prepoznatljivima. Jedinstvenost naših pojedinaca osnažuje zajednicu Sedam IT. Vodeći se tendencijom kontinuiranog ulaganja u naše stručnjake, tržištu pružamo specijalizirana znanja koja pokreću gospodarstvo.

Za nas je organizacijska kultura živjeti, razvijati i širiti vrijednosti: odgovornosti, slobode, povjerenja, kvalitete, suradnje i inovativnosti.

Zbog kontinuiranog proširenja opsega posla tražimo odgovornu i motiviranu osobu za radno mjesto: Sistem inženjer za nadzor IT infrastrukture i usluga (m/ž).

Opis posla:

  • Rad na implementaciji i održavanju aplikacija za nadzor i upravljanje ICT infrastrukturom
  • Rad s aplikacijama za fault management, performance management, netflow, reporting, log management i sl.
  • Rad s vendorskim i open-source rješenjima
  • Rad na implementaciji i prilagodbi rješenja prema zahtjevima korisnika
  • Rad na rješavanju korisničkih upita i problema
  • Komunikacija s vendorima u vezi ispravljanja bugova i implementacije poboljšanja
  • Istraživanje i testiranje novih rješenja i tehnologija na području ICT infrastrukture
  • Rad u timu

Nužni uvjeti:

  • FER, FOI, Algebra ili sličan fakultet tehničkog smjera
  • Aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • Samostalnost u radu, kreativnost, marljivost, pouzdanost i sistematičnost
  • Spremnost na kontinuirano učenje

Poželjni uvjeti:

  • Iskustvo u implementaciji aplikacija za nadzor i upravljanje ICT infrastrukture (fault management, performance management, netflow, reporting, log management i sl.)
  • Poznavanje programskog jezika Python ili nekog drugog, web tehnologija i rada s REST API sučeljima
  • Poznavanje relacijskih baza podataka (MS SQL, MySQL)
  • Poznavanje osnova računalnih mreža
  • Osnovno poznavanje operacijskog sustava Linux
U nastavku su navedene neke od tehnologija i produkata kojima ćete se baviti u Sedam IT, premda ćete možda raditi i na uvođenju sasvim novih:
  • FCAPS (Fault, Configuration, Accounting, Performance, Security management)
  • Elastic Stack
  • Zabbix
  • Broadcom

Što nudimo:

  • Učenje i razvijanje u timu vrhunskih stručnjaka
  • Edukacije i certificiranje u tehnologijama bliskim području rada
  • Fleksibilno radno vrijeme
  • Poticajna primanja i napredak u skladu s rezultatima rada