Senior voditelj ključnih kupaca (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
02.12.2022.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Mi smo jedan od vodećih tematskih parkova i veleprodaja igračaka na području HR, BiH i SLO. U skoro svakom kućanstvu se nalazi neka od naših igračaka poput Super Things, Roboalive, X-Shot ili neka od društvenih igra poput 5 sekundi, Detektor laži, Znaš li tko si...

Dinamičan smo i mlad tim koji počiva na poštivanju i povjerenju, otvoreno pričamo o izazovima i problemima, te razvijamo praktična rješenja. Imamo jasne ciljeve i ključne pokazatelje uspjeha, te inzistiramo na visokom radnom učinkom i istim standardima ponašanja za sve.

Senior voditelj ključnih kupaca - odgovornosti
Senior voditelj ključnih kupaca je odgovoran povećati tržišni udio tvrtke i ostvariti mjesečni, kvartalni i godišnji plan prodaje i profitabilnosti. Implementira definiranu komercijalnu strategiju i pozicioniranje na policama uz traženi indeks distribucije i kvalitetnu izloženost na policama. Odgovoran je za svakodnevne prodajne i trade marketinške aktivnosti s fokusom na povećanje udjela na polici, kvaliteti i dodatnoj izloženosti artikala, obrtaj zalihe, POS pozicioniranje, lojalnost kupaca i klijenata. Prvenstveno je orijentiran na ostvarenje godišnjeg plana, no u svakom trenutku mu je jasna srednjoročna taktika i dugoročna strategija tvrtke. Aktivno sudjeluje u razvoju taktičkog i operativnog plana, zajedno s ostatkom management tima. Kontinuirano gradi i održava izvrsne odnose s B2B kupcima.

Opis posla
• Ostvariti planirane prihode i EBITDA-u na mjesečnom, kvartalnom i godišnjem nivou
• Otvarati nove kupce na području HR, SLO, BiH
• Ostvariti definirani udio na polici i indeks distribucije po tržištu/kanalu prodaje/kategorijama/cjenovnom razredu i pozicionirati proizvode u skladu s POS merchandising strategijom
• Povećati tržišni udio proizvoda na policama ključnih kupaca uz definiranu profitabilnost
• Ostvariti zadovoljavajući udio pojedinog KA kupca u ukupnom prometu, tj udio odgovaranjihovom tržišnom udjelu ili više
• Ugovarati godišnje uvjete prodaje s ključnim kupcima - formalizirati dogovor postignut krozpregovaranje o okvirnim uvjetima
• Osigurati redovitu naplatu potraživanja od kupaca i instrumente osiguranja u skladu sdefiniranom financijskom politikom
• Dogovarati isporuke, odnosno povrat robe u skladu standardima i procedurama
• Pružati kontinuiranu podršku kupcima održavajući kvalitetne odnose koji će pomoći ostvarivanjukratkoročnih i dugoročnih poslovnih ciljeva
• Osigurati ispravnost dogovorenih komercijalnih i logističkih podataka i uvjeta u ERP sustavu, tepoštivanje ugovornih obveza i točnost dokumentacije izdane kupcima
• Osigurati da se sve reklamacije (upiti, primjedbe) za koje odgovara rješavaju u definiranimrokovima i da su dokumentirani u skladu s pravilima Poslodavca
• Osigurati da članovi tima posjeduju sve potrebne informacije, alate i resurse za obavljanjeposla, te pravovremeno razmjenjivati informacije s ostalim suradnicima u kompanije
• Izrađivati okvirne i detaljne planove prodaje po ključnom kupcu i ukupno, te ih mjesečnoažurirati i dodavati sljedeći mjesec u rolling plan
• Pregovarati o uvjetima prodaje - nastojati postići, za obje strane prihvatljiv i fer, dogovor ouvjetima poslovne suradnje (opseg i sadržaj prodaje, rabati, uvjeti povrata robe, ...)
• Analizirati ključne kupce - analizirati ostvarenu prodaju, obrtaj zalihe, tržišni udio kupca, udionaših proizvoda u promatranom asortimanu, njihove prodajne i razvojne planove, i sl. , te napraviti plan unapređenja prodajnih rezultata s pojedinim kupcem
• Redovno prezentirati novitete i mogućnosti IZ/SMP-a ključnim kupcima, pripremati ciljane prezentacije i izrađivati ponude prema kupcima s predloženim količinama i preporučenim cijenama
• Provoditi redoviti storecheck prodajnih mjesta ključnih kupaca
• Koordinirati i nadzirati prodajne i postprodajne aktivnosti kod ključnih kupaca
Posebne pogodnosti:
Nudimo:
• Prosječna mjesečna isplaćena plaća tvrtke s bonusima je preko 10.000kn netto
• Mogućnost za napredovanje na poziciju Direktora prodaje u roku od godine dana
• Neograničen bonus vezan na postotak povećanja EBITDA-a kod postojećih kupaca, te bonus za otvaranje novih kupaca i EBITDA ostvaren kod novih kupaca
• Mogućnost rada od kuće (50% radnog vremena)
Vrsta posla:
stalni radni odnos

Znanja i kvalifikacije:
Znanja i kvalifikacije
• Iskustvo rada na asortimanu neprehrana 2 s većinom top 10 lanaca hipermarketa u HR
• Napredno poznavanje rada u Excel-u
• Poznavanje izračuna profitabilnosti, koeficjenta obrtaja zalihe

Poznavanje rada na računalu:
napredno