Samostalni knjigovođa/samostalna knjigovotkinja  HZZ OGLAS

Mehanika Štriga društvo s ograničenom odgovornošću za proizvodnju i usluge
Mjesto rada:
Ljubešćica
Rok prijave:
03.07.2022.

Mjesto rada:
LJUBEŠĆICA, VARAŽDINSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Srednja škola 4 godine
Viša ili prvostupanjska
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Uvjeti na radnom mjestu:
Rad na jednom mjestu
Radno iskustvo:
2 godine
Vrsta zaposlenja:
Na neodređeno; novootvoreni poslovi
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
osobni dolazak: GOSPODARSKA 1, 42222 LJUBEŠĆICA
e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:
Opis posla:
- provođenje aktivnosti iz područja knjigovodstva, računovodstva i srodnih područja te u vezi s tim osiguravanje interne i eksterne komunikacije te izvještavanje, - poštivanje zakonskih propisa i internih akata društva u svezi računovodstva, - provođenje svih administrativnih aktivnosti potrebnih za kvalitetno provođenje i dokumentiranje prikupljenih podataka, - savjetovanje i pružanje podrške zaposlenicima u vezi računovodstvenih i drugih pitanja, - izrađivanja statističkih i poreznih izvještaja te izvještaja za nadležne institucije RH, - razvoj i održavanje računovodstvenog sustava sukladno važećim zakonskim propisima i standardima, - izrada završnog računa, mjesečnih i godišnjih obračuna, porezne evidencije, obračun plaća i doprinosa, - izrada mjesečnih i godišnjih izvješća za interne i eksterne korisnike, - izvještavanje i analiza poslovanja prema upravi, - praćenje zakona i propisa iz područja računovodstva i financija, - samostalno obavljanje računovodstveno-knjigovodstvenih poslova, - knjiženje i kontrola dokumenata za obračun, URA i IRA te izvoda, - obračun plaća, putnih naloga i sl., - mjesečni obračun PDV-a, - vođenje osnovnih sredstava i obračun amortizacije, - robno-materijalno knjigovodstvo, - suradnja s ovlaštenim revizorima, - komunikacija s nadležnim tijelima.
Uvjeti:
- obrazovanje ekonomskog smjera, - minimalno 2 godine iskustva na navedenim radnim zadacima - samostalnost u izradi financijskih izvještaja, prijavi poreza na dobit i prijavama PDV-a - poznavanje računovodstvenog poslovanja, zakonskih i poreznih propisa - aktivno znanje engleskog jezika - preciznost i analitičnost u radu, proaktivnost - napredno poznavanje rada na računalu: MS Office
Poslodavac nudi netto plaću između 7.000 - 8.000 kuna ovisno o sposobnostima i znanjima kandidata/kandidatkinja.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
122285637
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje