Samostalni knjigovođa (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
02.02.2018.

ASURA LOGISTICS d.o.o., Bani 75, 10010 Zagreb
[Zagreb]

Opis poslova:

  • Samostalno obavljanje računovodstveno-knjigovodstvenih poslova
  • Kontiranje i unos tuzemnih, EU i INO URA i IRA.
  • Obračun PDV-a, saldiranje i usklada sa glavnom knjigom
  • Fakturiranje, praćenje i naplata potraživanja
  • Izrada IOS-a, opomena i obračun zateznih kamata kupcima
  • Praćenje i usklada salda–konti kupaca i dobavljača
  • Obračunska plaćanja – pripremanje ugovora i knjiženje kompenzacija, asignacija, cesija i sl.
  • Kontrola glavne knjige i usklade s pomoćnim knjigama
  • Vođenje kadrovskih evidencija, prikupljanje propisane dokumentacije za zasnivanje radnog odnosa
  • Radni odnosi – izrada ugovora o radu, prijave/odjave/promjene
  • Obračun plaća i predaja propisanih obrazaca
  • Platni promet, knjiženje kunskih i deviznih izvoda
  • Blagajničko poslovanje - kunsko i devizno, izrada uplatnica i isplatnica, praćenje blagajničkog dnevnika
  • Izrada putnih naloga i obračun troškova i dnevnica
  • Vođenje skladišnog poslovanja – robnog i materijalnog, izrada skladišnih dokumenata
  • Unos dugotrajne materijalne imovine, obračun amortizacije,
  • Unos i knjiženje sitnog inventara
  • Izrada završnih godišnjeg izvještaja za porezne potrebe - obrazac PD, račun dobiti i gubitka, bilanca, bilješke, obračun propisanih naknada
  • Izrada završnih godišnjeg izvještaja za potrebe statistike i javne objave
  • Izrada tromjesečnih, polugodišnjih i godišnjih izvještaja prema posebnim potrebama poduzetnika
  • Praćenje zakonskih propisa iz područja računovodstva i financija
  • Po potrebi i drugi administrativno-financijski poslovi, kontaktiranje s kupcima i dobavljačima
  • Potrebno znanje računovodstva poduzetnika,

Odgovornosti:

  • Odgovornost za pravovremeno, točno i stručno obavljanje poslova
  • Odgovornost za čuvanje profesionalne i poslovne tajne
  • Odgovornost za pridržavanje rokova
  • Odgovornost za točnost informacija
  • Odgovornost za točnost obrade podataka

Uvjeti:

  • SSS/VŠS/VSS ekonomskog smjera (financije i računovodstvo)
  • potrebne godine iskustva na istim poslovima: 3 godine
  • napredno poznavanje rada u programu Synesis
  • napredno korištenje informatičke tehnologije
  • poznavanje računovodstvenih I IFRS standarda I poreznih propisa
  • samostalna i odgovorna osoba visokih profesionalnih standarda
  • analitičnost, točnost, ažurnost, sistematičnost i odgovornost
  • aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu

Osobne podatke kao i CV slati isključivo na mail: [email protected] sa naznakom 'SAMOSTALNI KNJIGOVOĐA'.