Referent naplate potraživanja (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
30.06.2017.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Opis zaduženja:
• Praćenje i kontrola naplate potraživanja od kupaca,
• Razvijene komunikacijske i pregovaračke vještine
• Komunikacija sa klijentima,
• pismeni i telefonski kontakti s kupcima,
• pokretanje ovršnog postupka.
• Obraćanje pažnje na detalje
• Inicijativa
• Uređivanje stvari ili akcija po određenom redu ili obrascu prema specifičnom pravilu ili grupi pravila.
• Primjenjivanje općih pravila na specifične probleme kako bi ih se smisleno riješilo.
• Slušanje sugovornika s punom pažnjom, bez prekidanja, postavljajući pitanja da bi se postiglo razumijevanje.
• Razumijevanje pisanih rečenica i tekstova u stručnim dokumentima.
• Poduzimanje svih potrebnih aktivnosti na realizaciji reprograma kredita (zaprimanje, ugovaranje i plasiranje).
• Istraživanje svih relevantnih informacija koje mogu doprinijeti boljoj i lakšoj naplati kao i boljoj pregovaračkoj osnovi,
• Naplata dospjelih potraživanja po svim osnovama uključujući i prisilnu naplatu dospjelih potraživanja po kreditima stanovništva, tekućim računima, kreditnim i charge bankovnim karticama i ostalim proizvodima u poslovima sa stanovništvom u skladu sa Odlukama, uputama i procedurama Banke,
• Vođenje detaljne kronologije naplate dospjelih potraživanja po dužnicima koji kasne sa uplatama,
• Upravljanje dodijeljenim portfeljom problematičnih potraživanja stanovništva na način koji će obezbjediti maksimalni povrat Banci,
• Odgovornost za efikasno provođenje politike restrukturiranja u svim fazama naplate,
• Odgovornost za rezultate naplate problematičnih potraživanja iz svog portfelja,
• Redovno izvještavanje poslodavca o rezultatima naplate i realizacije reprograma,
• Ostali poslovi po nalogu rukovodioca.
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Znanja i kvalifikacije:
Uvjeti:
• poželjno, ali nije uvjet: poznavanje ovršnog zakona i druge zakonske regulative iz područja naplate potraživanja,
• Suradnja i potpora prodajnim predstavnicima u procesu naplate potraživanja
• Poznavanje Excella i Worda.
• Stalni radni odnos,

Znaje i kvalifikacije;
• SSS / VSS
Minimalna stručna sprema:
Srednja škola
Poznavanje rada na računalu:
dobro