Radnica za potporu i podršku starijim i/ili nemoćnim osobama  HZZ OGLAS

Poslodavac:
MATRICA ODRŽIVOG RAZVOJA I SOCIJALNIH INOVACIJA
Mjesto rada:
Šibenik
Rok prijave:
02.01.2023.

Mjesto rada:
ŠIBENIK, ŠIBENSKO-KNINSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
8
Razina obrazovanja:
Osnovna škola niži razredi
Završena osnovna škola
Srednja škola 3 godine
Srednja škola 4 godine
Uvjeti na radnom mjestu:
Terenski rad
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; novootvoreni poslovi
mogućnost zaposlenja osobe sa invaliditetom
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
osobni dolazak: STJEPANA RADIĆA 73, 22000 ŠIBENIK
pisana zamolba: Stjepana Radića 73, 22000 Šibenik
Ostale informacije:
Radno mjesto Mjesto rada: ŠIBENIK, VODICE Broj traženih radnika: 8 Vrsta zaposlenja: Na određeno; novootvoreni poslovi, mogućnost zaposlenja osobe s invaliditetom Radno vrijeme: Puno radno vrijeme Način rada: Smjena - prijepodne Smještaj: Nema smještaja Naknada za prijevoz: Djelomično Natječaj vrijedi od: 27.12.2022. Natječaj vrijedi do: 02.01.2023. Uvjeti na radnom mjestu: Terenski rad Posloprimac Razina obrazovanja: Bez završene osnovne škole Osnovna škola niži razredi Završena osnovna škola Srednja škola 3 godine Srednja škola 4 godine Radno iskustvo: Nije važno Ostale informacije: Na temelju Odluke o financiranju Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike KLASA: 983-01/22-01/13, URBROJ: 524-07-02-01-01/3-22-30, od 23. studenog 2022. i Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. „Zaželi – program zapošljavanja žena- faza III“, UP.02.1.1.16.0156, Jedna žena život mijenja II, predsjednik Matrice održivog razvoja i socijalnih inovacija objavljuje JAVNI POZIV za zasnivanje radnog odnosa na određeno – 6 mjeseci pružanje usluge potpore i podrške starijim i/ili nemoćnim osobama. 1 radnica brinut će o najmanje 6 krajnjih korisnika. Radno vrijeme: puno radno vrijeme Način rada: smjena – prijepodne Radno iskustvo: Nije bitno Trošak prijevoza: Djelomično Trajanje Javnog poziva: 27.12.2022. - 02.01.2023.
Opis poslova: • pomoć u dostavi namirnica, lijekova i drugih potrepština • pomoć u pripremi obroka u kućanstvu korisnika • pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora korisnika • pomoć pri oblačenju, svlačenju i održavanju osobne higijene korisnika • pomoć u posredovanju pri ostvarivanju raznih prava (plaćanje računa, dostava pomagala i sl.) • pružanje pomoći korisnicima u socijalnoj integraciji • pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima Posao podrazumijeva rad na terenu. Mjesto rada: Šibenik, Vodice Kandidatkinje moraju ispunjavati sljedeće uvjete : nezaposlene žene prijavljene u evidenciju nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje s najviše završenim srednjoškolskim obrazovanjem (bez osnovne škole, osnovna škola, srednja škola 3 godine, srednja škola 4 godine). Prednost pri zapošljavanju imaju teže zapošljive / ranjive skupine u lokalnoj zajednici : žene od 50 godina i više,
žene s invaliditetom,
žrtve trgovanja ljudima,
žrtve obiteljskog nasilja,
azilanti,
žene koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl.
liječene ovisnice,
povratnice s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci,
pripadnice romske nacionalne manjine,
beskućnice,
pripadnice ostalih ranjivih skupina (samohrane majke, žene poginulih hrvatskih branitelja). Dodatna dokumentacija za pripadnice ranjivih skupina:
žene od 50 godina i više – kopija osobne iskaznice
osobe s invaliditetom – nalaz, rješenje ili mišljenje relevantnog tijela vještačenja o vrsti, stupnju ili postotku oštećenja ili potvrde o upisu u Hrvatski registar osoba s invaliditetom
žrtve trgovanja ljudima - uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine žrtva trgovanja ljudima
žrtve obiteljskog nasilja - uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine žrtva obiteljskog nasilja
azilantice – odluka o odobrenju azila koju izdaje MUP
žene koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl. - rješenje/uvjerenje centra za socijalnu skrb o prekidu prava na smještaj kao oblika skrbi izvan vlastite obitelji
liječene ovisnice - potvrda institucije/udruge/pravne osobe da se liječila od ovisnosti o drogama
povratnice s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci - potvrda o otpuštanju
pripadnice romske nacionalne manjine – izjava osobe o pripadnosti nacionalnoj manjini
beskućnice - rješenje centra za socijalnu skrb o smještaju u prihvatilište/prenoćište odnosno o korištenju usluge poludnevnog boravka ili potvrda pružatelja usluge smještaja u prihvatilište/prenoćištu ili pružatelja usluge poludnevnog boravka da je osoba korisnik usluge ili uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine beskućnica.
pripadnice ostalih ranjivih skupina - potvrda/uvjerenje ili drugi jednakovrijedan dokument nadležnih institucija iz kojeg je vidljivo da se radi o pripadnici ranjive skupine (izjava osobe nije prihvatljiv dokaz)
samohrane majke – potvrda/uvjerenje Centra za socijalnu skrb ili drugi jednakovrijedan dokument nadležnih institucija žene poginulog hrvatskog branitelja – potvrda o statusu hrvatskog branitelja i vjenčani list Zamolba treba sadržavati: Životopis (s naznakom broja mobitela ili e-maila)
preslika svjedodžbe ili drugi službeni dokument iz kojeg je vidljiva stečena stručna sprema „ako je primjenjivo“
potvrda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da se osoba vodi u evidenciji nezaposlenih (datum izdavanja nakon objave javnog poziva)
Potvrdu o stažu s mirovinskog osiguranja
Preslika osobne iskaznice ili drugi jednakovrijedan dokument
potvrda o pripadnosti ranjivoj skupini (ako je kandidat ranjiva skupina)
Rezultati javnog poziva: oglasna ploča u udruzi Matrici održivog razvoja i socijalnih inovacija Način podnošenja prijave:
Prijave na oglas s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se osobno ili poštom na adresu: Matrica održivog razvoja i socijalnih inovacija, Stjepana Radića 73, 22000 Šibenik Rok za dostavu prijava je: 02. siječnja 2023. godine Osoba koja nije podnijela pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete uz oglasa, ne smatra se kandidatom prijavljenim na oglas. Imenovat će se povjerenstvo za provedbu oglasa za prijem u radni odnos. Kandidatkinje koje zadovolje formalne uvjete natječaja, bit će pozvane na razgovor osobnim putem (telefonski) i/ili sms porukom. Projekt je u skladu s europskim i nacionalnim preporukama o unaprjeđenju položaja žena na tržištu rada i zaštite prava žena, kao i sa smjernicama politika zapošljavanja država članica EU s naglaskom na promicanje socijalne uključenosti i suzbijanja siromaštva, posebice radi činjenice da će se kao sudionice ovih aktivnosti uključivati žene koje su u nepovoljnom položaju na tržištu rada, a koje će skrbiti o starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju. Poslodavac Poslodavac: Matrica održivog razvoja i socijalnih inovacija Kontakt broj: 099 190 3083 osobni dolazak: Stjepana Radića 73, 22000 Šibenik
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
128999728
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje