Pomoćnik/ica u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju  HZZ OGLAS

Poslodavac:
GOSPODARSKA ŠKOLA - ISTITUTO PROFESSIONALE
Mjesto rada:
Buje-Buie
Rok prijave:
25.08.2022.

Mjesto rada:
BUJE-BUIE, ISTARSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Srednja škola 4 godine
Viša ili prvostupanjska
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; novootvoreni poslovi
Radno vrijeme:
15 sati tjedno
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
pisana zamolba: Buje, Školski brijeg 1
Ostale informacije:
KLASA:602-02/22-01/41 URBROJ:2105-24-22-1 U Bujama, 17.08.2022. U sklopu projekta „MOZAIK 5“ koji se provodi u okviru instrumenta „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza V“ temeljem poziva UP.03.2.1.07 Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., GOSPODARSKA ŠKOLA ISTITUTO PROFESSIONALE, BUJE, Školski brijeg 1, kao partner u projektu raspisuje JAVNI POZIV za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju Radno mjesto: POMOĆNIK/POMOĆNICA U NASTAVI Broj traženih osoba: 1 Mjesto rada:
1. Gospodarska škola Istituto professionale, Školski brijeg 1, 52460 Buje Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za nastavnu 2022./2023. godinu
Tjedno zaduženje: 1 zaposlenik zaposlen na 15 sati rada tjedno (za učenicu 4. razreda)
UVJETI:
Završeno najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje
Završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija
Pomoćnik u nastavi ne smije biti roditelj/skrbnik niti drugi član uže obitelji učenika kojem/kojima se pruža potpora
Pomoćnik u nastavi ne smije biti osoba protiv koje se vodi kazneni postupak ili je pravomoćno suđena za neko od kaznenih djela
OPIS POSLOVA: Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružati neposrednu potporu učeniku s teškoćama u razvoju tijekom odgojno- obrazovnog procesa u zadacima koji zahtijevaju komunikacijsku, senzornu i motoričku aktivnost učenika, u kretanju, potporu u svakidašnjim nastavnim, izvannastavnim i izvan učioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, pomoć u kretanju, pomoć pri uzimanju hrane i pića, pomoć u obavljanju higijenskih potreba, pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s učiteljima/ nastavnicima te vršnjacima učenika u razredu te poslovi specifični za funkcioniranje pojedinih učenika ili skupine učenika. S kandidatom/kandidatkinjom izabranom za pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju sklopit će se pisani ugovor o radu u trajanju od rujna 2022. godine do lipnja 2023., za učenike završnih razreda do svibnja 2023. godine, kojima će se definirati međusobna prava i obveze. U prijavi na poziv kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona i mobitela) te sve tražene priloge. Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici: dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),
dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika odgovarajuće isprave)
životopis
uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 6 mjeseci,
potvrdu ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati (preslika)
dokaz o radnom stažu (elektronički zapis radne knjižice Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje) ne starije od 30 dana
dokazi o pravu prednosti pri zapošljavanju, ukoliko ostvaruju takva prava
Na Javni poziv mogu se javiti i kandidati/kandidatkinje koji nemaju završen program edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati uz uvjet da isti završe prije početka rada. Svi izabrani kandidati obvezni su savladati program edukacije pomoćnika prije početka rada. Kandidati koji su već završili taj program trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju, te nisu obavezni pohađati edukaciju. Edukacija će se organizirati u okviru provedbe projekta „MOZAIK 5“. Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a polaznici su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid originalne dokumente. Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane. JAVNI POZIV ĆE BITI OBJAVLJEN 17.08.2022. GODINE. Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva moraju biti zaprimljene najkasnije do 25.08.2022. godine do 10,00 sati i dostavljaju se na adresu: GOSPODARSKA ŠKOLA ISTITUTO PROFESSIONALE, 52460 BUJE, ŠKOLSKI BRIJEG 1, s naznakom „Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju“. Zainteresirani za zaposlenje u više škola dostavljaju sve dokumente u sve škole, a u prijavi trebaju navesti škole po redoslijedu interesa. Radni odnos sa školom zasnivati će se nakon provedenog selekcijskog postupka.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
125532703
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje