Podatkovni znanstvenik / Data Scientist (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
31.05.2019.

O poslu

Opis radnog mjesta:
Uloga Podatkovnog znanstvenika je odgovorna za izgradnju AI modela koji su u stanju riješiti do sada nerješive probleme: pomoći kompanijama da uvide stvari koje su previđene, da otkriju zakonitosti u onome što je do sada smatrano šumom, da predvide ono što je do sada smatrano nepredvidljivim.

To će raditi analiziranjem velikih količina podataka, transformacijama podataka, testiranjima različitih vrsta modela, izradom i vrednovanjem modela, pronalaskom prostora za poboljšanja, te vraćanjem na izradu modela.

Trebala(o) bi se prijaviti ako imaš motivaciju za kontinuiranim učenjem, usavršavanjem i istraživanje u jednom od najprogresivnijih istraživačkih područja današnjice, komforna(an) si s linearnom algebrom, statistikom, programiranjem i bazama podataka. Izrazito dobrodošlo je iskustvo sa strojnim učenjem.
Posebne pogodnosti:
Rad u kreativnom timu i u opuštenoj atmosferi
Fleksibilno radno vrijeme
Rad sa zadnjim postignućima na području podatkovne znanosti
Dodatno usavršavanje i certificiranje
Vrsta posla:
stalni radni odnos
Županija:

Završen petogodišnji studij računarstva, matematike ili srodni
Razumijevanje i iskustvo u primjeni:
- statističkih postupaka pri rješavanju problema,
- linearne algebre pri rješavanju problema,
- postupaka pripreme i transformacije podataka,
- strojnog učenja.
Razumijevanje i iskustvo u radu s oskudnim računalnim resursima i velikim količinama podataka
Poznavanje Python programskog jezika i iskustvo u radu s TensorFlow bibliotekom
Iskustvo u radu s Linux sustavom

Od kandidata ne očekujemo da su iskusni u AI-u, očekujemo da svi novi članovi našeg tima dijele s nama viziju, strast i motivaciju.
Minimalna stručna sprema:
Fakultet
Strani jezik:
engleski