Nastavnik / nastavnica matematike  HZZ OGLAS

Poslodavac:
PRVA RIJEČKA HRVATSKA GIMNAZIJA
Mjesto rada:
Rijeka
Rok prijave:
07.07.2022.

Mjesto rada:
RIJEKA, PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo:
Nije važno
Vrsta zaposlenja:
Na određeno; zamjena
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
osobni dolazak: RIJEKA, FRANA KURELCA 1
pisana zamolba: Rijeka, Frana Kurelca 1
e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:
Opis poslova:
Pripremanje i izvođenje nastave matematike. Uvjeti: Uz uvjet za zasnivanje radnog odnosa u skladu s općim propisima o radu, osoba koja zasniva radni odnos u školskoj ustanovi mora ispunjavati i posebne uvjete za zasnivanje radnog odnosa u skladu s člankom 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20) i prema Pravilniku o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu (NN: 1/96, 80/99). Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba koja je pravomoćno osuđena za neko od kaznenih djela protiv života i tijela, protiv slobode i prava čovjeka i građanina, protiv Republike Hrvatske, protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom, protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa, protiv braka, obitelji i mladeži, protiv imovine, protiv sigurnosti pravnog prometa i poslovanja, protiv pravosuđa, protiv vjerodostojnosti isprava, protiv javnog reda i protiv službene dužnosti, a koje je propisano Kaznenim zakonom (»Narodne novine«, br. 110/97., 27/98. – ispravak, 50/00. – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 129/00., 51/01., 111/03., 190/03. – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 105/04., 84/05. – ispravak, 71/06., 110/07., 152/08. i 57/11.).
Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba koja je pravomoćno osuđena za neko od kaznenih djela protiv života i tijela, protiv Republike Hrvatske, protiv pravosuđa, protiv javnog reda, protiv imovine, protiv službene dužnosti, protiv čovječnosti i ljudskog dostojanstva, protiv osobne slobode, protiv spolne slobode, spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djeteta, protiv braka, obitelji i djece, protiv zdravlja ljudi, protiv opće sigurnosti, protiv krivotvorenja, a koje je propisano Kaznenim zakonom (»Narodne novine«, br. 125/11., 144/12., 56/15, 61/15 - Ispravak, 101/17, 118/18 i 126/19).
Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati ni osoba protiv koje se vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela navedenih u stavku 1. i stavku 2. članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju. Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati trebaju priložiti: životopis,
dokaz o državljanstvu,
diplomu,
uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za kaznena djela za koja postoji zapreka za zasnivanje radnog odnosa u Školi sukladno odredbi članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od 3 mjeseca (izvornik) od dana raspisivanja natječaja,
uvjerenje iz matične evidencije (elektronički zapis ili potvrda) Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o radnom stažu,
dokaz o stečenim pedagoškim kompetencijama,
kandidat koji je stekao inozemnu obrazovnu kvalifikaciju dužan je priložiti i rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacijei rješenje Ministarstva znanosti i obrazovanja o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije radi pristupa reguliranoj profesiji.
Prilozi odnosno isprave prilažu se u neovjerenoj preslici, a kandidat s kojim će se sklopiti ugovor o radu dužan je dostaviti na uvid izvornike isprava.
Natjecati se mogu i kandidati/kandidatkinje koji nemaju položen stručni ispit.
Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17, 98/19 i 84/21), članku 48. stavku 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN broj: 84/21), članku 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN broj: 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dužna je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu, a ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja i ovisno o kategoriji u koju ulazi sve potrebne dokaze (članak 103. stavak 1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Nikola/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (članak 49. stavak 1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%a1ljavanju%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf Kandidati / kandidatkinje koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dokazuju to odgovarajućom javnom ispravom o invaliditetu na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.). Područje provjere odnosno vrednovanja kandidata, vrijeme i mjesto testiranja objavit će se na mrežnoj stranici Škole – www.prhg.hr . Kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima i ispunjavaju uvjete natječaja dužni su pristupiti procjeni odnosno testiranju u skladu s odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Prvoj riječkoj hrvatskoj gimnaziji. Kandidati prijavom na natječaj daju privolu na obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka. Prijavu na natječaj potrebno je vlastoručno potpisati. Kandidatom prijavljenim na natječaj smatra se samo osoba koja ispunjava formalne uvjete iz natječaja i koja podnese vlastoručno potpisanu, pravodobnu i potpunu prijavu. Prijave se podnose osobno ili poštom na adresu: Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka, Frana Kurelca 1, s naznakom ˝za natječaj˝. Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati. Na natječaj se, pod jednakim uvjetima, mogu prijaviti osobe oba spola. Kandidati će biti obaviješteni o rezultatima natječaja putem mrežne stranice Škole u roku od 15 dana od dana sklapanja ugovora s odabranim kandidatom.
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
124524068
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje