Pregledavate arhivu oglasa objavljenih na www.posao.hr.
Ovaj oglas je istekao 18.10.2019. i više nije aktivan.
Sadržaj oglasa prikazan je isključivo u informativne svrhe.

Knjižničar/knjižničarka  HZZ OGLAS

- dana do isteka
Poslodavac:
Gradska knjižnica Pag
Mjesto rada:
Pag
Rok prijave:
18.10.2019.

Mjesto rada:
PAG, ZADARSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:
1
Razina obrazovanja:
Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Vrsta zaposlenja:
Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa
Radno vrijeme:
Puno radno vrijeme
Smještaj:
Nema smještaja
Kontakt:
pismena zamolba: OD ŠPITALA 1 23250 PAG
Ostale informacije:
OPIS POSLA: - nabava i obrada knjižnične građe, informiranje korisnika, priprema i izrada informacijskih pomagala i drugi poslovi prema pravilniku knjižnice Na temelju članka 59. Zakona o radu (Narodne novine, broj 93/14), članka 21. Statuta Gradske knjižnice Pag (Ur. broj: 107/04) i članka 26. Pravilnika o radu (Ur. broj: 14-1/07), ravnatelj Knjižnice, dana 10. listopada 2019. godine, objavljuje JAVNI POZIV za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa u Gradskoj knjižnici Pag u 2019. godini U okviru programa Hrvatskog zavoda za zapošljavanje „Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa“, prima se polaznik Stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa, u trajanju od 12 mjeseci s punim radnim vremenom u Gradsku knjižnicu Pag: Diplomirani/a knjižničar/ka - 1 (jedan) Uvjeti za prijavu: Diplomirani/a knjižničar/ka - završen diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij iz polja informacijskih i komunikacijskih znanosti s najmanje 60 ECTS bodova iz temeljnih predmeta knjižničarstva, odnosno studij knjižničarstva kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, - završen drugi preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski studij ili specijalistički diplomski stručni studij odnosno studij kojim je stečena visoka stručna sprema sukladno propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, a temeljem članka 14. stavka 3. Zakona o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju, uz obvezu stjecanja 60 ECTS bodova iz temeljnih predmeta na preddiplomskom studiju iz informacijskih i komunikacijskih znanosti u roku od 3 godine od dana zapošljavanja. Na ovaj Poziv mogu se prijaviti nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje duže od 30 dana, koje bez obzira na razdoblje ukupno evidentiranog radnog staža u mirovinskom osiguranju, nemaju više od jedne godine staža u zvanju za koje su se obrazovale, odnosno evidentiranog staža ostvarenog po toj osnovi kod tuzemnog ili inozemnog nositelja obveznog mirovinskog osiguranja, te pripadaju ciljanoj skupini za primjenu mjera aktivne politike zapošljavanja „Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa“ putem Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Prava i obveze izabranog polaznika stručnog osposobljavanja i Gradske knjižnice Pag uredit će se ugovorom. Polaznik osposobljavanja nije u radnom odnosu i Gradska knjižnica Pag nije obvezna zaposliti polaznika nakon završenog osposobljavanja i položenog stručnog ispita. Po obavljenom stručnom osposobljavanju, osobe stječu pravo polaganja stručnog ispita za knjižnično osoblje, sukladno Zakonu o knjižnicama („Narodne novine broj 105/97, 5/98, 104/00, 69/09, 17/19) i Pravilniku o uvjetima i načinu sjecanja stručnih znanja u knjižničarskoj struci („Narodne novine“ broj 28/11, 16/14 i 60/14 Ispravak), a troškove prvog polaganja stručnog ispita snosi Gradska knjižnica Pag. U prijavi po ovom Pozivu kandidat treba navesti osobne podatke i radno mjesto za koje podnosi prijavu, te priložiti sljedeće: - presliku osobne iskaznice ili domovnice, - presliku svjedodžbe/diplome/uvjerenja o stečenoj stručnoj spremi, - presliku dokaza o radnom stažu (elektronski zapis ili potvrda Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje), - uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od 6 mjeseci, - uvjerenje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (dokaz o prijavi u evidenciju nezaposlenih). Prilozi mogu biti u preslikama koje ne moraju biti ovjerene, ali su kandidati prije zaključivanja ugovora dužni dostaviti na uvid originalne dokumente. Prije donošenja odluke o odabiru, kandidat može biti pozvan na razgovor, a moguće je provesti i neki oblik provjere znanja i sposobnosti, o čemu će biti pravodobno obaviješteni. Gradska knjižnica Pag nije dužna izvršiti odabir, a može donijeti i odluku o poništenju Poziva. Kandidat koji bude odabran, bit će predložen Zavodu za zapošljavanje, nakon čega će se sklopiti ugovori o stručnom osposobljavanju s onim kandidatom čije uključenje u program “Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa” odobri Zavod. Javnom pozivu pod jednakim uvjetima imaju pravo pristupiti osobe oba spola. Prijave po ovom Pozivu podnose se u roku od osam (8) dana od dana objave na web stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, na adresu: Gradska knjižnica Pag, Od špitala 1, Pag, poštom ili neposredno u radno vrijeme Knjižnice s naznakom za “Stručno osposobljavanje za rad”. Ovaj Poziv objavit će se na web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati. Pag, 10. listopada 2019. Ur.br.: 187/19 OPIS POSLA: - nabava i obrada knjižnične građe, informiranje korisnika, priprema i izrada informacijskih pomagala i drugi poslovi prema pravilniku knjižnice
Podaci su preuzeti sa:
Šifra radnog mjesta:
103574326
HZZ

Hrvatski zavod za zapošljavanje
Sva prava pridržana © 2020, www.hzz.hr
Sadržaj ovog oglasa je prenesen sa službenih stranica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
Portal Posao.hr ne odgovara za eventualnu netočnost podataka u oglasu.