Junior Category manager (m/ž)

Mjesto rada:
Zagreb
Rok prijave:
05.06.2023.

Trgovački maloprodajni lanac Studenac kao kompanija posluje od 1991. godine. Kasnih 90-ih proširio je poslovanje otvaranjem veleprodajnog skladišta u Dućama i nekoliko maloprodajnih trgovina u Omišu. Na današnji Studenac, trgovinu-susjed koja pogodnostima za kupce dosljedno prati svjetske trendove te sustavno ulaže u inovacije i modernizaciju poslovanja najviše je utjecala 2018. kada počinje transformacija poslovanja popraćena akvizicijama i organskim rastom. Preuzimanjem Istarskih supermarketa i Sonika 2019. Lanac jača svoju poziciju i posluje duž cijele jadranske obale. Status utvrđuje 2021. Preuzimanjem lanca Bure Trgovina, a važan poslovni iskorak iste godine čini otvaranjem prvih prodavaonica u Zagrebu. Dodatno, u 2022. Studenac preuzima Pemo, Kordun, Duravit I lanac Lonia te je danas maloprodajni lanac s najvećom mrežom prodavaonica u Hrvatskoj koja broji više od 1000 poslovnica. Studenac trenutačno zapošljava više od 5500 djelatnika te je među vodećim maloprodajnim lancima u Hrvatskoj i dio ugledne liste od 50 najuspješnijih kompanija. Zahvaljujući specifičnom proximity konceptu i prodavaonicama malih formata koje svojim kupcima u ugodnoj i opuštenoj atmosferi nude sve što im je potrebno, i sitno i bitno, pozicija Studenca jedinstvena je na tržištu. Poštujući lokalne specifičnosti i obilježja te osluškujući potrebe i želje svojih kupaca, Studenac je poznat po prepoznatljivome dobrosusjedskom karakteru.

Tražimo djelatnika za rad na radnom mjestu:

Lokacija rada: Zagreb

Opis posla:

  • sudjelovanje u procesu postavljanja strategije pregovaranja i provođenje pregovora u cilju osiguranja i ostvarenja ciljane bruto marže i prometa
  • praćenje i kontroliranje ukupne bruto marže i prometa; korištenje svih potrebnih poslovnih modela (interno i eksterno) u cilju ostvarenja ciljane bruto marže i prometa
  • praćenje cjenovne i promo strategije i vođenje njihove implementacije u cilju poboljšanja cjenovne percepcije u skladu sa ukupnom strategijom postavljanje strategije asortimana i vođenje njene implementacije u dogovoru sa nadređenim
  • postavljanje private brand strategije, vođenje procesa ugovaranja, izrade i plasmana private brand artikala
  • sudjelovanje u postavljanju i provođenju strategije nabave robe osiguravajući uvjete isporuke koji su optimalni sa stajališta logističkih troškova i dostupnosti robe za kupce
  • na osnovu sistematičnog praćenja konkurencije i poznavanja jakih i slabih strana kompanije identificiranje ključnih prilika i opasnosti za razvoj kategorija unutar njegova portfelja
  • praćenje relevantne zakonske regulative

Od Vas očekujemo:

  • visoka stručna sprema ekonomskog ili društvenog smjera
  • poznavanje procesa u nabavi robe
  • minimalno iskustvo 2 godine na istim ili sličnim poslovima
  • dobro poznavanje rada u MS Office paketu
  • razumijevanje parametara prometa i bruto marže i njihovog utjecaja na rezultat kompanije
  • točnost, organiziranost i usmjerenost na ostvarenje rezultata
  • razvijene komunikacijske vještine
  • analitičnost i strukturiranost

Nudimo Vam:

  • stimulativna primanja
  • mogućnost stručnog usavršavanja i profesionalnog razvoja
  • onboarding program
  • kontinuirani razvoj kroz edukacije
  • podršku od strane kolega i voditelja te ugodnu radnu atmosferu
  • mogućnost za doprinos i iskustvo u razvoju kompanije

Ukoliko želite postati dio našeg tima molimo prijavite se putem donjeg linka za prijavu te priložite zamolbu i životopis.